• کدخبر: 18844
  • انتشار خبر: ۳:۳۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
  • چاپ خبر
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در کاشان:

کاشان و آران و بیدگل سال گذشته ۹۲ میلیارد تومان مالیات داده‌‌اند

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه فرار مالیاتی جرم محسوب می شود، گفت: سال گذشته ۹۲ میلیارد تومان مالیات در کاشان و آران و بیدگل اخذ شد.

به گزارش کاشان اول؛ رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ظهر امروز در جمع فعالان صنعت در کاشان و آران و بیدگل ضمن عرض تسلیت به مناسب شهادت امام سجاد (ع) اظهار کرد: سقف اخذ مالیات به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده اما اخذ آن با شرایط اقتصادی فعلی کار بسیار مشکلی است.

سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه سال گذشته ۹۲ میلیارد تومان مالیات در کاشان و آران و بیدگل اخذ شده است، افزود: ۷۵ درصد از بودجه جاری کشور از طریق مالیات تأمین می شود و به همین منظور در سال گذشته چهار هزار میلیارد تومان در سال گذشته از محل ارزش افزوده به طرح تحول نظام سلامت اختصاص یافت.

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه مالیات به خود مردم برگشته و لازم است عدالت مالیاتی رعایت شود، خاطرنشان کرد: عدالت مالیاتی بدین معنی است که هر فردی به هر اندازه که از نعمات نظام جمهوری اسلامی استفاده می کند، لازم است مالیات پرداخت کند.

تقوی نژاد با بیان اینکه یک ریال ناحقی در اخذ مالیات اخراج از این سازمان را در پی دارد، تصریح کرد: در سال جاری شرکت های بورسی ۹۸ هزار میلیارد تومان اعلام ضرر کردند و لذا اخذ مالیات در صورت عدم صادرات، تولید و رونق اقتصادی معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه مالیات های واحدهای کوچک و بزرگ بر اساس خوداظهاری تعینن می شود، ابراز کرد: نرخ مالیات در کشور جزء نرخ های پایین است اما اعتقاد داریم که با شرایط فعلی اقتصادی باید این نرخ های اخذ مالیات در حوزه تولید ویژه رونق کسب و کار کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه شش هزار میلیارد تومان کاهش درآمد تولید به دلیل کاهش مشارکت دولت از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است، بیان کرد: لازم است کارکرد مناطق آزاد در جهت منفعت این مناطق بررسی شود و لذا بازنگری در این حوزه لازم است.
معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان تا ۱۵ سال از پرداخت مالیات معاف هستند، اذعان کرد: نسخه اصلی برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی است زیرا این مهم در تمامی عرصه ها سیاست های خاص خود را دارد.

تقوی نژاد ضمن اشاره به نقش پررنگ امور مالیاتی در اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: فرار مالیاتی به فرموده رهبر انقلاب اسلامی جُرم تلقی می شود و لذا تمام سعی خود را بر اخذ مالیات عادلانه و جلوگیری از فرار مالیاتی به کار گرفتیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com