• کدخبر: 18870
  • انتشار خبر: ۵:۵۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  • چاپ خبر
یادداشت؛

آقای قرائتی طلسم آقادوربینی را شکست

تاکنون کسی جز شیخ محسن قرائتی نتوانسته بود با جرات در یک برنامه تلویزیونی زنده آقادوربینی را از مقابل دوربین دور کند.

کاشان اول– حسین قطنی باف/ به تازگی ویدئوی کوتاهی از برنامه تلویزیونی عطر عاشقی در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که این برنامه روز جمعه ۲۱ مهر به صورت زنده از حرم امامزاده ابوالحسن شهرری روی آنتن شبکه پنج سیما پخش شده است.

میهمان این برنامه زنده خارج از استودیو، شیخ محسن قرائتی معلم برنامه تلویزیونی و ماندگار درسهایی از قرآن حین گفتگو با مجری این برنامه (که زائران حضرت امامزاده ابوالحسن نیز به عنوان مستمع نشسته بودند) متوجه حرکات زائد یکی از حضار داخل جمع می شود و آن فرد کسی نبود جز « آقادوربینی»

آقای قرائتی که با گذشت نزدیک به چهاردهه گویندگی در تلویزیون با فوت و فن تصویربرداری و زوایای دوربین کاملا آشناست در برنامه تلویزیونی عطر عاشقی هنگام صحبت، وقتی حرکات زائد آقادوربینی را مشاهده کرد بعد از یک مکث، از آقادوربینی خواست از مقابل دوربین برخیزد و از ناظمان جلسه می خواهد او را در جای دیگری بنشانند که مقابل دوربین نباشد.

آقادوربینی را همه بینندگان پر و پا قرص اخبار و برنامه های تلویزیونی مناسبتی و آیینی می شناسند. سالهاست او به سبب حضور در مراسم و تجمعات مختلف و قرار گرفتن متبحرانه مقابل زوایای دوربینهای تلویزیونی پخش زنده یا تولیدی به آقادوربینی شهرت یافته است و به عنوان پدیده غیرمعمول و مخدوش در تصویربرداری برنامه های تلویزیونی و گزارش های خبری به شمار می رود به گونه ای که آقایان نجف زاده و حسینی بای دو تن از خبرنگاران خبرگزاری صداوسیما در مصاحبه با آقادوربینی به نوعی به بینندگان بخش های خبری گفتند که از حضور آقادوربینی در بکگراند و لوکیشن گزارشهای خبری گریزی نیست و ما در این خصوص تقصیری نداریم.

واقعا همینطور است. چون تصویربردار یا دستیار او یا خبرنگاری که در حال ضبط تلویزیونی یک گزارش هستند یا تصویربرداری که در حال ضبط تلویزیونی یک مراسم هست قادر نیستند حین ضبط  موقعیت خود را ترک و آقادوربینی را از سوژه اصلی دور کنند. ضمن آنکه آقادوربینی همیشه مقابل خواست نیروهای تشریفات و انتظامات یک مراسم مقاومت می کند و معمولا برای اینکه برخورد با وی تبدیل به ماجرایی نشود به ناچار بی خیال او می شوند.

به لحاظ تکنیکی حرکات زائد بدن (سر و گردن) و نگاه مستقیم آقادوربینی به دوربین مخل ضبط تلویزیونی مطلوب و پسندیده به شمار می رود.
آقادوربینی در بعضی مراسم مثل تشییع هنرمندان و مشاهیر کنار صاحبان اصلی عزا می ایستد و درست در موقعی که بیننده در حال دیدن تصویر و مصاحبه صاحب مجلس یا مراسم جدی و باشکوه یک تشیبع است باید تصویر رفت و آمد آقادوربینی را متناسب با حرکات دوربین تحمل کند.

قاعدتا این وضع هم برای تصویربردار و هم برای بیننده آزاردهنده است ولی تاکنون کسی جز شیخ محسن قرائتی نتوانسته بود با جرات در یک برنامه تلویزیونی زنده آقادوربینی را از مقابل دوربین دور کند.

حسین نمازی مشهور به آقا دوربینی همواره به دنبال شرکت در مراسم دولتی یا رسمی ا‌ست تا در تلویزیون نمایش داده ‌شود و به همین دلیل از سوی رسانه‌ها و بین مردم ایران به این نام معروف شده‌است.

آقادوربینی متولد ۱۳۳۷ تهران است که یک بار در سال ۱۳۷۹ ازدواج کرده و به دلیل علاقه زیادش به دوربین، از همسر خود جدا شده‌است.
او چندبار در مصاحبه های خود گفته: «از بچگی دوست داشتم آدم مهمی بشوم، دیپلم ردی هستم. من هم نه ظاهر زیبایی دارم و نه مدرک تحصیلی پس آدم مهمی نشدم. اما دوست دارم که دیده شوم. برای دیدن فیلم مراسم‌هایی که در آنها شرکت کرده‌ام تا ساعت ۱۲ شب بیدار می‌مانم تا در حالت‌های مختلف خودم را تماشا کنم. تازه وقتی من صبح خیلی زود از خانه بیرون می‌زنم اهل منزل می‌فهمند که کسی فوت کرده و من برای تشییع جنازه می‌روم. یادم نمی‌آید تا به حال تشییع جنازه کسی را از قلم انداخته باشم. اما وقتی جمعیتی را در تلویزیون نشان می‌دهند و من در بین آنها نیستم خیلی حرص می‌خورم تا صبح خوابم نمی‌برد.»

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com