• کدخبر: 18879
  • انتشار خبر: ۲:۴۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  • چاپ خبر
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشریح کرد:

برچسب‌های راهنمای سلامت مواد غذایی با شما سخن می‌گویند!

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نشست خبری امروز به تشریح و گویاسازی برچسب‌های موجود بر روی مواد غذایی پرداخت و از پیگیری های این نهاد برای برخورد با متخلفان گزارش داد.

به گزارش کاشان اول، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شد، اظهار کرد: نشانگر تغذیه‌ای بر روی مواذ غذایی به فرد کمک می کند انتخاب بهتری با توجه به شرایط جسمی خود داشته باشد و برای تولیدکنندگان نیز یک مشوق است که نشان دهند محصولات آنان سالم و با کیفیت است و این در حالی است که بر روی ۸۵ درصد از محصولات غذایی کاشان نشانگر تغذیه درج شده است.

حمیدرضا بنفشه افزود: برای اصلاح الگوی تغذیه سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برنامه‌هایی را به صورت عملیاتی شروع کرده که اولین برنامه نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای یا چراغ راهنمای تغذیه‌ای بوده که درج آن روی تمام محصولات اجباری شده است و بر اساس رنگ طراحی شده میزان کالری موجود در هر سهم از محصول و اطلاعات مرتبط با مقادیر نمک، قند، چربی و اسیدهای چرب ترانس را با توجه به میزان آن با رنگ‌های قرمز یعنی زیاد، نارنجی یعنی متوسط و سبز یعنی اندک نشان می‌دهد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: دومین برنامه آرم سازمان غذا و دارو که نشان می‌دهد آن محصول تحت نظر سازمان غذا و دارو است و به وسیله آن می توان تقلبی بودن محصول را هم تشخیص داد.

برچسب اصالت و سلامت بیانگر مجاز بودن محصول نیست

وی بیان کرد: سومین مورد برچسب اصالت و سلامت است که صرفا برای محصولات وارداتی بوده و به منظور شناسایی کالای مجاز بر روی محصولات سلامت محور از جمله دارو، خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نصب می‌شود و این برچسب دلیل بر مجاز بودن محصول نیست و باید با استعلام از طریق سامانه پیامکی یا الکترونیکی یا نرم افزار بارکدخوان از سلامت آن مطمئن شد.

بنفشه گفت: چهارمین برنامه نشان ایمنی و سلامت بوده و به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که علاوه بر قوانین و مقرارت موجود دارای ویژگی‌های ممتاز و مولفه‌های سلامت با هدف ارتقای ایمنی و سلامت مصرف کننده باشند و این علامت به عنوان تشویق بر روی محصولات آن‌ها درج می شود بالاترین نشان کیفیت و ایمنی محصولات تولیدی کشور است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: مجموعه های زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی طبق آمار ۵۲ کارخانه مواد غذایی، چهار کارخانه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، دو شرکت تولید کننده دارو های گیاهی و ۲۲ کارگاه فعال که ۱۴ کارگاه آن گلابگیری و عرقیات است و کارگاه به جای پروانه ساخت شناسه نظارت می‌گیرد و با گرفتن شناسه نظارت برای کارگاه های گلاب و عرقیات می توانند شناسه سیب سلامت روی محصولات درج کنند.

۱۵۸ مورد بازرسی از از کارخانجات در شش ماه اخیر

این استاد دانشگاه اذعان کرد: طی شش ماهه اخیر ۱۵۸ مورد بازرسی از از کارخانجات بوده که هشت مورد پرونده تخلف تشکیل شده و پنج مورد به تعزیرات گزارش شده و سه مورد به دادگاه ارجاع داده شده است و ۷۰ مورد بازرسی از کارگاه و ۱۹ مورد مربوط به انبار مواد اولیه و سردخانه ها است.

بنفشه ابراز کرد: از فعالیت هایی که در ۹ ماهه اخیر انجام شده بازرسی از مراکز عرضه لوازم بهداشتی و آرایشی بوده زیرا بحث قاچاق زیاد است و ۸۸ مورد بازدید انجام شده که ۱۳ مورد تخلف گزارش شده است و در مورد عطاری ها ۱۴ مورد بازرسی انجام شده که پنج مورد تخلف داشته اند و از ۶۰ داروخانه تحت نظر ۱۰۲ مورد بازرسی انجام شده که دو مورد تخلف گزارش شده است و محصولات آرایشی مشکوک نیز که توقیف شده ۳۱ مورد بوده و مبلغی بالغ بر ۱۰۸ میلیون کالای قاچاق جمع آوری شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ابراز کرد: دستگاه جی سی مس برای کنترل کیفیت و کشف تقلبات گلاب و عرقیات با هزینه ای بالغ بر۶۷۰ میلیون تومان خریداری شده است‌ و اخیرا یک تفاهم نامه با انجمن علمی گیاهان دارویی ایران با رئیس دانشگاه علوم پزشکی امضا شده است که قرار شده دبیر خانه انجمن علمی گیاهان داروئی در کاشان شروع به فعالیت کند.

همکاری و مشارکت خیران سلامت در کاشان

بنفشه گفت: یکی از اهداف دانشگاه علوم پزشکی تاسیس دانشکده داروسازی است که خیران ساخت دانشکده را تقبل کرده اند و این در حالی است که طبق مصوبه مجوز دانشکده داروسازی را به مراکز استان داده و در عین حال ظرفیت کاشان از بسیاری از مراکز استان بیشتر است.

این استاد دانشگاه افزود: بخش مراقبت مراقبت های داروئی بیمارستان شهید بهشتی افتتاح می شود که جز خدمات جدید است و ۱۱ بیمارستان در کشور این بخش را شروع کرده اند و لذا برای شروع یک اتاق تمیز تجهیز و راه اندازی شده که در این اتاق محلول های تغذیه ای وریدی تولید می‌شود که اولا این محلول ها برای هر بیمار متفاوت است و دوم این که محصول باید استریل باشد و به غیر از آن فرم تلفیق دارویی و مشاوره داروئی در این بخش انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com