• کدخبر: 18882
  • انتشار خبر: ۱۲:۵۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
  • چاپ خبر
دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان در بیانیه‌ای اعلام کرد؛

ارزش کار خانگی باید مورد توجه جامعه قرار گیرد/ آماده تعامل با مجموعه‌ها و نهادها هستیم

دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان ضمن گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی، آمادگی خود را برای تعامل با سایر مجموعه ها و دستگاه ها در مسیر تحقق عملی خواسته ها و نیازهای بانوان در حوزه سلامت اعلام کرد.

به گزارش کاشان اول، دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی، ضمن تأکید بر لزوم مهیا کردن بستر تندرستی روح و جسم این قشر تأثیرگذار به ویژه در شهرستان دارالمومنین کاشان، آمادگی خود را برای تعامل با سایر مجموعه ها و دستگاه ها را برای تحقق عملی خواسته ها و نیازهای بانوان در حوزه سلامت اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

مسئله خانواده بخصوص «سلامت، امنیت و آرامش زن در خانواده»، مسئله ای اصلی است که باید به آن پرداخت. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

در جامعه امروز نقش ها دچار تفاوت هاو بلکه تحول های عمده شده اند چراکه علاوه بر نگرش ها، ضرورت ها و اقتضائات دنیای کنونی دست خوش تغییرات شگرفی گردیده است.

جایگاه «زن» در جامعه یکی از همین مصادیق تمایز «امروز» و «دیروز» به شمار می رود؛ اکنون زنان، علاوه بر نقش دختر، مادر و همسر بودن، عهده دار مسئولیت های اجتماعی گسترده و حساسی شده اند که افزون بر وظایف آشنای آنان در خانواده، نقش آفرینی موثرتر بانوان را در خانواده بزرگ تر یعنی اجتماع طلب می کند.

«ضرورت های معیشتی»، «مطالبات جامعه»،«عرصه های نوظهور» و…از جمله مواردی است که حضور زن را در بستر مناسبات های اجتماعی بیش از پیش الزام می بخشد؛ در عین حال، زنان متعهد در کنار این فعالیت های جامعه محور، از وظیفه ذاتی و فطری خود که همانا ایجاد بستر پرورش فرزندان و مهیا کردن فضای سرشار از آرامش برای خانواده است غافل نشده اند، هر چند که در برخی موارد این امر فطری مورد بی توجهی و بی مهری جامعه قرار گرفته بطوری که جایگاه و بهای خود را از دست داده است و اثار آن را در افزایش افسردگی روحی بانوان و در نتیجه تزلزل بنیان خانواده ها به وضوح می توان دید. لذا ارزش کار خانگی باید مورد توجه جامعه قرار گیرد که فرهنگسازی در این مقوله عزمی عمومی می طلبد.

اگر در دین مبین اسلام برای مادر جایگاهی خاص عنوان شده بیانگر نقش او در تحکیم بنیان خانواده و در امتداد آن سلامت روانی و اجتماعی جامعه است.

به طور طبیعی حضور موثر در هر دو سنگر جامعه و خانواده، نیازمند صرف انرژی فراوان و استفاده از توان افزون تر می باشد و این مهم جز با حفظ و تقویت سلامت جسم و روان محقق نمی شود.

بر همین اساس، تقویت و اهتمام به توانمندسازی بانوان در حوزه سلامت فردی و خانوادگی می تواند بسیاری از چالش های امروز بانوان جامعه را در مواجهه با تهدیدات و آسیب های این حوزه مرتفع نماید که این امر جز با رصد دقیق و بررسی کارشناسانه مسائل مبتلابه و نیز عزم عملی مسئولان برای برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرای برنامه های کارآمد در این عرصه میسر نیست.

دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان در پایان ضمن گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی، بر لزوم مهیا کردن بستر تندرستی روح و جسم این قشر تأثیرگذار به ویژه در شهرستان دارالمومنین کاشان تأکید نموده و آمادگی خود را برای تعامل با سایر مجموعه ها و دستگاه ها برای تحقق عملی خواسته ها و نیازهای بانوان در حوزه سلامت اعلام می دارد.

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com