• کدخبر: 18938
  • انتشار خبر: ۱:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
  • چاپ خبر

برپایی نمایشگاه هنرمندان نگارگر کاشانی در پاریس/ کنش فرهنگی فعال با یک کشور اروپایی

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از برگزاری نمایشگاه گروهی هنرمندان نگارگر  کاشانی به مدت ۱۰ روز در پاریس فرانسه خبر داد.

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، مصطفی جوادی مقدم اظهار کرد: ۳۶ اثر از ۱۱ هنرمند نگارگر کاشانی از ۱۶ تا ۲۵ اکتبر ( ۲۴ مهر ماه تا ۳ آبان ماه ) در گالری خانه فرهنگ ایران واقع در پاریس فرانسه در معرض دید همگان قرار می گیرد.

وی افزود: این نمایشگاه با همت و تلاش استاد مهدی ایرانی هنرمند نگارگر کاشانی با موضوعات تذهیب، گل و مرغ، مینیاتور و تشعیر برگزار شده است.

جوادی مقدم با بیان اینکه بیشتر آثار این نمایشگاه توسط مهدی ایرانی خلق شده است، ابراز کرد: شیوا مدنی، پریسا فیروزبخش، سمیه فلکی، لیلازراعتی، زهره زراعتی، مژگان امینی، حنانه حنانی، راحله تاج فر، شیرین حسنی و مژگان مسی دیگر هنرمندان نگارگر کاشانی هستند که آثارشان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کاشان تصریح کرد: مهدی ایرانی علاوه بر برپایی نمایشگاه نگارگری آثار هنرمندان کاشانی در پاریس فرانسه، کارگاه آموزشی نگارگری و خوشنویسی را در شهر لیون این کشور برای دوستداران هنر فاخر کشور برگزار کرده است.

جوادی مقدم گفت: با وجود اساتید با دانش و هنرمندان  مستعد در کاشان باید برنامه های حمایتی همه جانبه از سوی مسوولان شهر صورت بگیرد تا بتوانیم نام کاشان را با ظرفیت های هنری در خارج از مرزهای کشور معرفی کنیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com