• کدخبر: 18950
  • انتشار خبر: ۵:۵۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲
  • چاپ خبر
دست‌اندرکاران موکب کاشان در اربعین، با آیت الله نمازی دیدار کردند؛

سلام امام جمعه کاشان را به سیدالشهدا برسانید/ عظمت عاشورا شرق و غرب را فتح خواهد کرد

آیت الله نمازی گفت: همیشه شاکر باشید از اینکه اذن خدمت در راه امام حسین(ع) به شما داده شده و سلام امام جمعه کاشان را هم به سیدالشهدا برسانید.

به گزارش کاشان اول؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در دیداری که هیئت امنای موکب حضرت علی بن امام محمد باقر علیه السلام ظهر امروز با ایشان داشتند، بیان کرد: امام حسین(ع) کاری کرد که خداوند همه هستی را به رضایت او گره زد.

آیت الله نمازی ضمن عرض تبریک به دست‌اندرکاران موکب کاشان در کربلای معلی که توفیق خدمت به زائران اربعین حسینی را یافته اند، خاطرنشان کرد: مسئله اباعبدالله الحسین(ع) از اسرار عالم هستی و با طبقه‌بندی فوق سری است که هر کسی از ماجرای کربلا سر در نمی آورد.

وی با بیان اینکه ماجرای کربلا، حقیقتی است که عارفان عاشورا در آن متحیرند، اظهار کرد: مسئله سیدالشهدا(ع) ظاهری دارد و باطنی که ظاهر آن این است که ایشان سومین امام و نواده پیامبر است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم افزود: مسئله به اینجا ختم نمی شود و به قدری عمیق است که فرشتگان آسمان‌ها در این مصیبت گریستند و سنگ و کوه ضجه زدند.

وی با بیان اینکه که دنیا هم در آینده نزدیک در برابر عظمت امام حسین(ع) تسلیم خواهد شد، تصریح کرد: عظمت عاشورا شرق و غرب را فتح خواهد کرد و تازه این آغاز راه است.

آیت الله نمازی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و تربیت نیروهای مردمی عراق که همان حشد الشعبی هستند و مدیریت جنگ در عراق را به عهده دارند، ترامپ عصبانی است که چرا حشد الشعبی در عراق فعال است و تفکرات انقلاب به آنها منتقل شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید دریچه ای توسط علمای ما به کربلا گشوده شود، ابراز کرد: واقعه عاشورا یک حادثه معمولی نیست؛ در دنیا جنگ های زیادی اتفاق افتاده ولی کسی از آنها خبر ندارد، ولی تاریخ نمی تواند کربلا را مفقود کند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه واقعه عاشورا در تاریخ ثبت مانده است، تصریح کرد: یکی از دستاوردهای کربلا، آزادی هند است که نهرو می گوید از امام حسین آموختم چگونه قیام کنم.

وی با اشاره به اینکه فهم عظمت امام حسین(ع) یک افق بی پایان و ماجرای عجیبی است، بیان کرد: معامله بین امام حسین(ع) و خدا چه قراردادی بوده که دعا تحت قبه آن حضرت مستجاب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همیشه شاکر باشید از اینکه اذن به شما داده شده و سلام امام جمعه کاشان را به سیدالشهدا برسانید.

احمد کریمی، مسئول موکب علی بن امام محمد باقر علیه السلام که موکب جامع کاشان در راهپیمایی شکوهمند اربعین حسینی است، گزارشی از اقدامات انجام شده موکب ارائه کرد.

این موکب به نیابت از مردم کاشان در کربلای معلی خدمتگذار روزانه سه هزار نفر در بخش اسکان و پذیرایی صبحانه، ناهار و شام و اجرای مراسم فرهنگی خواهد بود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com