• کدخبر: 19053
  • انتشار خبر: ۴:۱۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۶
  • چاپ خبر
مدیر بخش توسعه خدمات شهری بانک توسعه اسلامی عنوان کرد:

استفاده از تجارب پروژه فاضلاب کاشان در سایر کشورها/ از این پروژه راضی هستیم

دیر بخش توسعه خدمات شهری بانک توسعه اسلامی با ابراز رضایت از پروژه فاضلاب کاشان گفت: اهمیت این پروژه به نحوی است که تمام توجه ما را معطوف به خود کرده و این یک پروژه معمولی نیست.

به گزارش کاشان اول، مدیر بخش توسعه خدمات شهری بانک توسعه اسلامی پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب شهری و تصفیه خانه فاضلاب کاشان با تاکید بر اینکه این‌ یک پروژه تحولی و زیرساختی است، تصریح کرد: توجه به ارزش اقتصادی آب و بهره‌وری و استفاده پساب در دیگر حوزه‌های مورد نیاز شهر و منطقه یکی از این آموخته‌های پروژه کاشان است.

ادریسا دیا (edrissa dia) با ابراز رضایت از پروژه فاضلاب کاشان گفت: اهمیت پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب شهری و تصفیه خانه فاضلاب کاشان به نحوی است که تمام توجه ما را معطوف به خود کرده و این یک پروژه معمولی نیست.

وی با بیان این که کاشان یک شهر گردشگری و تاریخی است، یادآور شد: توجه به شاخص‌های زیست محیطی و بهداشت عمومی در کاشان بستر مناسبی برای تسریع و تسهیل فعالیت اقتصادی و گردشگری فراهم و نقش قابل توجهی ایفا می‌کند.

ادریسا دیا با اشاره به اینکه پروژه فاضلاب کاشان در مسیر تحقق اهداف از پیش تعیین شده قرار گرفته است؛ افزود: توجه به شاخص های زیست محیطی و ارتقاء بهداشت عمومی از مهم‌ترین اهداف این پروژه است.

مدیر بخش توسعه خدمات شهری بانک توسعه اسلامی خاطرنشان کرد: اهمیت پروژه کاشان عمدتا به این دلیل است که سطح وسیعی از حوزه شهری را تحت پوشش قرار داده و نه تنها خدمات شهری را ارتقا می دهد بلکه تحول اساسی در کاشان ایجاد می‌کند.

وی افزود: بنابراین در نظر داریم از تجارب و آموخته های پروژه کاشان در کشورهای دیگر نیز استفاده کنیم؛ این تنها محدود به جنبه‌های فنی پروژه نمی شود بلکه از منظرهای دیگر به خصوص به لحاظ یک کار تیمی موفق در حوزه مدیریت شهری نیز تجارب ارزشمند و قابل ارائه ای در بر دارد.

ادریسا دیا گفت: بانک توسعه اسلامی از سال ۲۰۰۹ تاکنون با اعتباری بالغ بر یک میلیارد دلار در پروژه های فاضلاب شهری در کاشان، مشهد و قم سرمایه گذاری کرده است و اخیراً با پروژه فاضلاب تهران و فارس وارد همکاری شده ایم و آمادگی داریم همکاری مشترک را در کاشان در دیگر حوزه های خدمات شهری ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: بانک توسعه اسلامی در پروژه های انرژی، برق و راهسازی آماده همکاری است و آمادگی داریم در کلیه طرح هایی که برای بهبود خدمات شهری و افزایش رفاه مردم است و مشارکت کنیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com