• کدخبر: 19087
  • انتشار خبر: ۸:۴۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۹
  • چاپ خبر
شهردار نیاسر عنوان کرد:

تنها شهر بدون آلودگی نوری در کشوریم/ آمادگی برای استقبال از سرمایه‌گذاران در نیاسر

شهردار نیاسر با اشاره به اقدامات صورت داده برای برطرف کردن آلودگی نوری نیاسر و ارتقا برند «آسمان شب» این شهر، خاطرنشان کرد: با انجام کارهایی نظیر اصلاح زاویه چراغهای شهری، هم اکنون تنها شهر بدون آلودگی نوری در کشور هستیم.

به گزارش کاشان اول، شهردار شهر نیاسر، بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شهرداری ابراز کرد: امسال با راه‌اندازی دفتر جذب سرمایه‌گذار، بیش از پیش آماده استقبال از سرمایه‌گذارانی هستیم که در نیاسر سرمایه‌گذاری کنند.

سبحان نظری با اشاره به اقدامات صورت داده برای برطرف کردن آلودگی نوری نیاسر و ارتقا برند «آسمان شب» این شهر، خاطرنشان کرد: با انجام کارهایی نظیر اصلاح زاویه چراغهای شهری، هم اکنون تنها شهر بدون آلودگی نوری در کشور هستیم.

وی افزود: ماندگاری شبانه گردشگر به دلیل جاذبه‌های آسمان نیاسر زیاد شده و روز به روز در حال افزایش است که اکنون شاهد برگزاری المپیادهای نجوم در این شهر و به دنبال آن، ظرفیت‌سازی هرچه بیشتر در حوزه نجوم نیاسر هستیم.

نظری با اعلام خبر برگزاری نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی «خورشیدهای بی سر» به همت شهرداری نیاسر، گفت: این سوگواره در دو بخش عمومی با موضوعات شعر عاشورایی و شهدای مدافع حرم و بخش ویژه ماه بانوی سه ساله حضرت رقیه (س) برگزار می شود که علاقه‌مندان می توانند آثار خود را حداکثر تا ۱۸ آبان به دبیرخانه به آدرس (Shahrdariniasar@yahoo.com) ارسال کنند.

شهردار نیاسر در ادامه در حوزه اقدامات عمرانی، جمع آوری سنگ‌فرش و آسفالت قدیمی خیابان منتظری و روسازی، جدول‌گذاری و آسفالت این خیابان با اعتبار بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان و پیشبرد ۵۰ درصد از عملیات اجرای پارک «سرکمر» و زیرسازی و آسفالت دوراهی ورودی نیاسر را از جمله فعالیت‌های عمرانی شهرداری عنوان کرد.

لگه‌گیری و آسفالت خیابان‌های معابر سطح شهر نیاسر با مبلغی بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان، عملیات محوطه سازی ضلع جنوبی باغ تالار و جزیره ورودی نیاسر، زیرسازی و آسفالت خیابان تجره به طول ۵۰۰ متر با اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیون تومان، عملیات عمرانی در حوزه باغشهر و آزادسازی خیابان سرسپاهان نیز از دیگر خدماتی بود که شهردار به آن اشاره کرد.

وی، ورودی شهر را چشم، و آبشار را قلب نیاسر خواند و افزود: در هفت ماه گذشته سال جاری، پذیرای بیش از دو و نیم میلیون گردشگر داخلی و ۱۵هزار گردشگر خارجی در نیاسر بوده‌ایم.

به گفته وی انجام آزادسازی‌ در مسیرهای گردشگری، اصلی‌ترین راهبرد برای حل مشکل ترافیک و تصادفات ایام گلابگیری نیاسر است.

نظری در پایان، خرید پساب برای آبیاری فضای سبز شهری و کاشت حدود پنج هکتار گل محمدی در زمین‌های حوالی شهرداری را از جمله اقدامات پیش‌روی این نهاد شهری عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com