• کدخبر: 19115
  • انتشار خبر: ۱۰:۴۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
  • چاپ خبر
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی کاشان عنوان کرد:

خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی؛ از لایروبی قنات‌‌ها تا مرمت مدارس

نوش‌آبادی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی به روستاها و مناطق محروم شهرستان کاشان برای کمک به سازندگی در این مناطق خاطرنشان کرد: دولت، اقبالی به همکاری با بسیج سازندگی در زمینه پروژه‌های عمرانی و سازندگی ندارد.

به گزارش کاشان اول، مسئول سازمان بسیج سازندگی کاشان در گفتگو با کاشان اول، با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی به روستاها و مناطق محروم شهرستان کاشان برای کمک به سازندگی در این مناطق خاطرنشان کرد: دولت، اقبالی به همکاری با بسیج سازندگی در زمینه پروژه‌های عمرانی و سازندگی ندارد.

علیرضا نوش‌آبادی افزود: پروژه‌هایی که توسط قرارگاه بسیج سازندگی اجرا و عوائد آن در محرومیت‌زدایی شهرستان هزینه می‌شد، در سال‌های اخیر با رکود و توقف روبرو شده است.

وی تصریح کرد: با این وجود، در سال ۹۵ گروه‌های جهادی ما با ۳۶هزار و ۶۰۰ نفرساعت کار در قالب اردوهای جهادی در روستاهای اطراف شهرستان کاشان، ارائه خدمات داشته‌اند.

نوش‌آبادی با بیان اینکه ۹۰۰ نفر به اردوهای یکروزه در زمینه کشاورزی اعزام شده‌اند، ابراز کرد: اردوهای یک روزه با کارویژه برداشت محصول، پاکنی درختان، لایروبی قنوات، سیمانی کردن انهار و … برای کشاورزانی که توان تامین هزینه‌های کارگر را ندارند، برگزار شده است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی کاشان افزود: امسال در اردوهای هفت روزه و در زمینه آموزشی، عمرانی، بهداشت و درمان و … ۱۸۵ نفر در قالب ۱۰ گروه اعزام شدند که در روستاهای پنداس، کله، کامو، آزران و … خدمت‌رسانی کردند.

وی به برگزاری اردوهای ۱۰ روزه «هجرت» مخصوص دانش‌آموزان در شهر اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان در این طرح، به مدارس اعزام می‌شوند و زیرنظر استادکارها کار می‌کنند؛ کارهایی نظیر تعمیر و رنگ‌آمیزی صندلی‌ها و دیوارنویسی و شست‌وشو و دوخت پرده کلاس‌ها و … که در مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس محسوب می‌شود.

این فعال جهادی، با تاکید بر برگزاری اردوهای سه روزه مخصوص مهندسان کشاورزی، صنعت و عمران، بیان کرد: مهندسان در این اردوها، با انجام مشاوره‌های کشاورزی، فنی، آموزشی و ترویجی، به کشاورزان و صنعتگران خرد مناطق روستایی را یاری می‌رسانند.

نوش‌آبادی خاطرنشان کرد: از سال ۹۱ وام‌ها و تسهیلات مشاغل خانگی در زمینه امنیت غذایی و خودکفایی در روستاها داده می‌شد که امسال به علت طرح شایعاتی در خصوص بانک مهر (که بانک وام دهنده بود) با مشکل تامین اعتبار روبرو شد.

وی با اشاره به تهیه بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های محروم کاشان، از تشکیل گروه‌هایی در پایگاه‌های بسیج محلات برای شناسایی و رفع مشکلاتی نظیر تعمیرات جزئی در منازل افراد سالخورده و … خبر داد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کاشان گفت: همکاری با سازمان فنی و حرفه ای برای برگزاری ۷۲ دوره آموزشی در حوزه مشاغل خانوادگی و تخصص‌هایی نظیر جوشکاری و … با گواهی سازمان فنی حرفه‌ای، از دیگر خدمات این قرارگاه محسوب می‌شود.

وی همچنین ویزیت رایگان نیازمندان در پایگاه‌ها و روستاهای محروم با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی، برپایی نمایشگاه برای فروش تولیدات خانگی و افتتاح عرصه‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی را از دیگر دستاورهای این نهاد در مسیر فعالیت‌های عام المنفعه و خدمات اجتماعی عنوان کرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com