• کدخبر: 19349
  • انتشار خبر: ۹:۵۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
  • چاپ خبر
با همکاری حوزه هنری کاشان در حال برگزاری است؛

اولین نمایشگاه گروهی عکاسان «کاشان اول»/ تصاویر

افتتاحیه اولین نمایشگاه گروهی عکس «کاشان اول» با عنوان «شور سرخ» با حضور خبرنگاران و اهالی رسانه کاشان برگزار شد.

به گزارش کاشان اول به نقل از پورتال خبری کاشان، محسن میرزابیگی، دبیر نخستین نمایشگاه گروهی عکاسان کاشان اول با عنوان ‹‹شور سرخ›› صبح شنبه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در محل حوزه هنری کاشان، گفت: این نمایشگاه با تعداد ۴۷ قطعه عکس از شش عکاس کاشان اول و هفت عکاس مهمان برگزار شده که این عکسها از بین بیش از ۵۰۰ عکس انتخاب شده است.

وی افزود: از ۱۳ عکاس، شش عکاس اصلی، محسن میرزابیگی، سید سجاد سیدی، زهره کبودوندی، مهدیه خادم پور، فاطمه حسن زاده و زهره عظیم پور از پایگاه خبری کاشان اول شرکت دارند و هفت عکاس مهمان صابر شقاقی، سید علی نصرالله زاده، محمد عقیقی، محمدرضا ملاحسینی، علیرضا مشرقی، محمد ملک آبادی و فاطمه زراعتکار، آثار خود را در این نمایشگاه برای علاقمندان به هنرعکاسی به نمایش گذاشته اند.

دبیر نخستین نمایشگاه گروهی عکس ‹‹شور سرخ››، گفت: عکسهای هنرمندان عکاس در نمایشگاه به بازدیدکنندگان از نمایشگاه فروخته خواهد شد و عواید حاصل از آن برای زلزله زدگان کرمانشاه فرستاده می شود.

میرزابیگی هدف از برگزاری نخستین نمایشگاه گروهی عکس ‹‹شور سرخ›› را معرفی آئین های مذهبی کاشان و همچنین معرفی عکاسان جوان پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول و ایجاد انگیزه برای عکاسان جوان و گرایش به عکاسی خبری دانست.

وی یادآور شد: این نمایشگاه به مدت پنج روز از امروز ۲۷ آبان ماه تا چهارشنبه یکم آذرماه همه روز صبح ها از ساعت ۹ الی ۱۲ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه الی ۱۹ و ۳۰ دقیقه در محل حوزه هنری کاشان واقع در ابتدای خیابان علوی پذیرای همشهریان و علاقمندان به هنر عکاسی خواهد بود.

دبیر نخستین نمایشگاه گروهی عکس ‹‹شور سرخ›› گفت: مراسم اختتامیه این نمایشگاه پنجشنبه دوم آذرماه از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۲ ظهر با حضور عکاسان پیشکوت کاشان، مسؤولان و مدیران فرهنگی شهرستان و با تقدیر از عکاسان شرکت کننده در این نمایشگاه در حوزه هنری کاشان برگزار خواهد شد.

در این مراسم همچنین محمد قاسم زاده رییس حوزه هنری کاشان با ارائه گزارشی از فعالیتهای حوزه هنری کاشان، گفت: خانه تاریخی تاج از ابتدای سال ۹۰ به صورت مخروبه در اختیار حوزه هنری کاشان قرار گرفت و کار بازسازی و تعمیر و مرمت خانه تاریخی تاج از همان سال آغاز شد و تا نیمه دوم سال ۹۵ ادامه داشت و حوزه هنری کاشان از نیمه دوم سال ۹۵ فعالیت های خود را در خانه تاریخی تاج رسما آغاز کرد.

وی برگزاری نشست های ادبی تحت عنوان انجمن ادبی «صبح قلم» ویژه شهدای افغانستان، حلقه ادبی شعر آئینی هفتگی شنبه ها را از جمله برنامه های حوزه هنری اعلام کرد و گفت: برگزاری کارگاه هفتگی داستان خوانی، نمایشگاه فصلی، شب خاطره ماهیانه با حضور رزمندگان دفاع مقدس، ساخت دو فیلم مستند و دو فیلم ۱۰۰ ثانیه ای توسط حوزه هنری برای شرکت جشنواره های ملی و بین المللی و ثبت و ضبط خاطرات شفاهی رزمندگان اسلام از جمله برنامه های حوزه هنری در سال ۹۶ است.

قاسم زاده، حمایت از اجرای نمایش هایی که در طول سال به روی صحنه می رود را یکی دیگر از برنامه های حوزه هنری کاشان دانست.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com