• کدخبر: 19446
  • انتشار خبر: ۳:۳۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
  • چاپ خبر
یادداشتی به مناسبت فتح آخرین قلعه؛

مصاف با داعش در کاشان / چیزهایی هست که هرگز یادمان نخواهد رفت

باید بعضی چیزها یادمان نرود. در همین کاشان، گروه هایی برای مقابله با سیاست های جمهوری اسلامی و به خاطر کدورت با انقلاب، تقلا می کردند حضور نظامی در عراق و سوریه را تخطئه کنند.

کاشان اول– سید مهدی سیدی/ در همین کاشان، معلمی مراجعه کرد که دانش آموز ابتدایی از من پرسیده است چرا باید خودمان را در سوریه به کشتن بدهیم؟ اصلا حمایت از اسد به ما چه ربطی دارد؟ می پرسید چه جوابی به او بدهم. گفتم پیشتر از آنکه بخواهی به او پاسخ بدهی، باید سروقت پدرش بروی که منظومه سؤالات کودکانه فرزند هشت ساله اش را دستکاری ژنتیک کرده است. اما اگر خواستی از جنس منفعت به او جواب بدهی، همان چیزی را بگو که احتمالا در چرتکه محاسبات بازاری او، قابل فهم باشد؛ بگو اگر در سوریه نجنگیم باید در کرمانشاه و همدان بجنگیم. اما اگر خواستی انسانی تر و آرمانی تر به او جواب بدهی بگو انسان ها به هم متصل اند. درد یکی، حتی آن طرف مرزها، درد ما هم هست. ما هرجا که بتوانیم در برابر ظلمی ایستادگی کنیم باید بایستیم و از جان و مال خود هزینه کنیم؛ گرچه خیلی امیدوار نیستم این جواب دوم به کار او بیاید.

حالا داعش تمام شده است. سردار قاسم سلیمانی در نامه ای به مقام معظم رهبری نوشته است با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال، آخرین قلعه داعش فتح شده و پرچم این شجره خبیثه ملعونه به پایین کشیده شده است. او می گوید این فتنه بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار در منطقه، خسارت به جا گذاشته است.

خیلی ها باور نمی کردند با این زورمندی داعش، روزی کسی بتواند آن را زمینگیر کند. نیروی سیاه و مرموزی که ظرف چند سال توانسته بود بالغ بر ۳۰ هزار نفر از ۸۶ کشور دنیا را به خود جذب و سازماندهی کند.

اینک بخش عظیمی از فتنه به اتمام رسیده است. گرچه فتنه های عجیب تری پیش روست. اما باید بعضی چیزها یادمان نرود. در همین کاشان، گروه هایی برای مقابله با سیاست های جمهوری اسلامی و به خاطر کدورت با انقلاب، تقلا می کردند حضور نظامی در عراق و سوریه را تخطئه کنند.

چه طعنه هایی که به خانواده مدافعان حرم روا داشته شد. چه مظلومیت هایی که بر آنان تحمیل شد. آخوندنمایی در جلسه ای مکرر اعتراض می کرد اصلا به چه مجوزی افغانی های مدافع حرم باید بین شهدای ایرانی دفن شوند! گروهی دیگر می گفتند آنان مدافعان حرم نیستند بلکه مدافعان اسد هستند. پول گرفته اند. فریب خورده اند. مزدورند.

کار به جایی رسید که برخی از همین خواهران و برادران افغانی حتی به هنگام تشییع پیکر فرزاندان شان ناچار بودند سر به پایین بگیرند و کمتر دیده شوند تا کمتر سرزنش «مرجفون شهر» را بشنوند. فقط کافیست جمعه صبح ها سری به دارالسلام شهدا بزنیم تا مظلومیت و غربت این خانواده ها را بچشیم و برایش بغض کنیم.

حالا اما ورق برگشته است. در این شهر باید پرچم مدافعان حرم برافراشته شود. شورای شهر خیابان یا میدانی را به اسم ایشان نامگذاری کند. شهرداری به نفع مدافعان حرم در دارالسلام اقدامی ویژه انجام دهد. ارشاد برای نگهداشت خاطرات این گروه از مجاهدان، نسبت به ثبت تاریخ شفاهی اقدام کند. بنیاد شهید بجنبد تا این گنجینه عظمت آفرین کهنه نشده است. آموزش و پرورش برای ذهن مسموم شده قلیلی از اهالی خود، فکری کند و رسانه هایی که در این شهر مدام بر سر مسائل تهی سیاسی بر سرکله هم می زنند، بخش هایی را برای مدافعان حرم راه بیندازند.
باشد تا عاقبت مان ختم به خیر شود. ان شاء الله

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com