• کدخبر: 19562
  • انتشار خبر: ۱۱:۳۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  • چاپ خبر

ارائه آثار سفالگری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان در نمایشگاه نپال

عضو هیات علمی دانشگاه کاشان، آثار هنر سرامیک خود را با حضور در یک نمایشگاه گروهی در کشور نپال ارائه می کند.

به گزارشکاشان اول؛ گالری سیذارتای نپال، از عباس اکبری، عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان و عضو آکادمی بین‌المللی سرامیک، دعوت کرد تا با شرکت در نمایشگاه گروهی به همراه هنرمندانی از کشورهای گرجستان، دانمارک، پاکستان و نپال، کارگاهی در این زمینه برگزار کند.

این هنرمند، آثار جدیدی از مجموعه‌های «نیایش شرقی»، «جام جم» و «خمیر سنگ» خود را که پیش‌تر در گالری «آن» در تهران به نمایش درآمده بود، به زودی در کنار آثار هنرمندان کشورهای دیگر به نمایش خواهد گذاشت.

برگزاری رویدادهای هنری معاصر به ویژه در حوزه سرامیک در کنار استقبال همواره توریست و مخاطب از پیشینه فرهنگی این کشور جهت حفظ و احیا و به‌روز شدن این میراث در نپال است.

در جست‌وجوی نور از جدیدترین مجسمه‌های مجموعه نیایش شرقی، چیدمان جدید شب‌های کویری با  تصاویری از کهکشان و آسمان از مجموعه جام جم و آثاری از مجموعه خمیر سنگ عباس اکبری از جمله آثار به نمایش درآمده در این رویداد است.

آثار اکبری در موزه‌ها و مجموعه‌های خصوصی کشورهای آرژانتین، رومانی، فرانسه، پاکستان، دومنیکن، ترکیه، کرواسی، ژاپن، تونس، اسپانیا، سوییس و نپال نگهداری می‌شوند.

نپال یکی از کشورهای کهن در زمینه فرهنگ و تمدن و همچنین سفالگری سنتی در مناطق متعدد خود محسوب می‌شود که در زلزله چند سال پیش این کشور آسیب فراوان به آنها وارد شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com