• کدخبر: 19607
  • انتشار خبر: ۱۰:۱۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
  • چاپ خبر
جوادی مقدم در واکنش به «شو جواهرآلات خانه نگین»:

احتمال می‌رود تخلفی رخ داده باشد/ پخش زنده برنامه زرسام جرم مضاعف است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، در واکنش به برگزاری شو جواهرآلات شرکت زرسام در خانه نگین کاشان، با بیان این که احتمال می‌رود تخلفی رخ داده باشد، گفت: اگر این شرکت، با توجه به مجوز صادره، چیزهای دیگری به برنامه‌اش اضافه کرده باشد، باید قانون‌گذار بر اساس نوع جرم یا تخلف، با آن برخورد کند.

به گزارش کاشان اول، مصطفی جوادی مقدم، در گفتگو با کاشان اول، با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جمعی در خانه‌های تاریخی و مراکز عمومی نیاز به مجوز دارد، تصریح کرد: برای برنامه اخیر خانه نگین، از شرکت زرسام به ما مراجعه کردند و درخواست مجوز برگزاری مراسم «رونمایی» از یک سری محصولات خود را دادند.

وی، افزود: برنامه‌هایی که این شرکت به ما اعلام کرد، شامل قرائت قرآن، خیر مقدم، سخنرانی و رونمایی از محصول بود و ما فقط به همین چهار مورد مجوز دادیم و حتی اجازه برگزاری موسیقی را هم نداده‌ایم و همه اینها به طور مکتوب به شرکت مذکور، ابلاغ شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، با اشاره به اینکه مراسم «رونمایی»، تعریف خاص خود را دارد؛ مثل رونمایی از کتاب یا تابلوی هنری یا محصول صنعتی و …، اذعان کرد: با توجه به اینکه هیچ برنامه فرهنگی و هنری در آن دیده نشده و فقط یک رونمایی بود، الزامی هم برای ما برای حضور بازرس وجود نداشته است.

جوادی مقدم، با بیان این که احتمال می‌رود تخلفی رخ داده باشد، گفت: اگر این شرکت، با توجه به مجوز صادره، چیزهای دیگری به برنامه‌اش اضافه کرده باشد، باید قانون‌گذار بر اساس نوع جرم یا تخلف، با آن برخورد کند.

وی خاطرنشان کرد: بنا به گفته مدیر این شرکت، بخشی از فیلم تبلیغاتی منتشر شده از شو جواهرآلات، در خانه تاریخی نگین کاشان و بخش دیگر در یک یک خانه تاریخی دیگر و احتمالا در زمان دیگری تصویربرداری شده و فیلمی که تدوین و در فضای مجازی منتشر شده، زنده نیست؛ که البته ما باید فیلم را بازبینی کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، در واکنش به پخش زنده(Live) این شو جواهرآلات از صفحه رسمی اینستاگرام شرکت زرسام که شامل پلان‌های همان کلیپ منتشر شده هم می‌شود، ابراز کرد: اگر پخش مستقیم هم بوده، نه تنها جرم است، بلکه جرم مضاعف است.

وی، با تاکید بر اینکه مجوز صادره ما هم موجود است و تصویر آن منتشر می‌شود، اظهار کرد: اصلا ما مجوز برگزاری چنین برنامه‌ای را نداده‌ایم و اصلا چه کسی می تواند در شهر دارالمومنین کاشان، شو جواهرآلات برگزار کند یا حتی مجوز بدهد.

جوادی مقدم، با اشاره به اینکه اشاعه فحشا از خود فحشا بدتر است، از تخریب‌هایی که علیه اداره ارشاد صورت می‌گیرد و نویسندگانی که مردم را با نوع نوشتار خود ترغیب به دیدن این صحنه‌ها می کنند -که از دیدگاهشان زننده است-، انتقاد کرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com