• کدخبر: 19615
  • انتشار خبر: ۳:۲۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
  • چاپ خبر
شهردار کاشان:

«مثبت‌اندیشی» و «مشارکت اجتماعی» شیوه‌های موثر مقابله با آسیب‌های فرهنگی است

شهردار کاشان،‌ تزریق روحیه «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت‌جویی اجتماعی» را شیوه‌های موثری برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی دانست و گفت: امروز در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به عنوان متولی موضوعات فرهنگی و ارزش‌های اجتماعی این دو نوع رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سعید ابریشمی‌راد، شامگاه سه شنبه در جشن «وعده صادق» با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پیامبر خاتم(ص) به عنوان بهترین مخلوق خدای متعال و شریف وجود عالم، همانگونه که در قرآن کریم مورد اشاره قرار گرفته «خلق عظیم» بوده و نیز رسالت ایشان بر مبنای «مکارم اخلاق» بنا نهاده شده است.

وی، اخلاق را جزء جدایی‌ناپذیر زندگی دانست و خاطرنشان کرد: این مفهوم مجموعه‌ای از بایدها، نبایدها و هنجارهایی است که حریم‌ زندگی ما را ایجاد می‌کند و در تمام ارکان زیست ما نقش دارد چنانکه حتی در عرصه‌‌ فراگیر بشری مانند کار نیز از اخلاق حرفه‌ای نام می‌بریم.

شهردار کاشان، در عین حال یادآور شد: گرچه اخلاق محور همه موضوعات زندگی بشر بوده و در قالب رکن رفتار انسان امروزی مطرح است اما خود ریشه در زمین فرهنگ به عنوان مجموعه‌ای از آداب و رسوم صدها و هزاران سال زندگی انسان‌ها در کنار یکدیگر دارد.

ابریشمی‌راد با بیان اینکه اگر بخواهیم به اخلاق به عنوان یک بسته کلی در زندگی نگاه درست داشته باشیم باید به فرهنگ و ارزش‌های فرهنگی صحیح بنگریم گفت: امروز تغییرات سریع اجتماعی،‌ سبک زندگی و تکنولوژی در زندگی ما نفوذ پیدا کرده و موجب بروز آسیب‌هایی در عرصه فرهنگ نظیر پس‌افتادگی و گسست فرهنگی شده‌ایم که باید مراقب باشیم این آسیب‌ها، خدشه‌ای به رفتار، گفتار، کردار و تعامل ما با یکدیگر وارد نکند.

وی،‌ تزریق روحیه «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت‌جویی اجتماعی» را شیوه‌های موثری برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی قلمداد و بیان کرد: امروز در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به عنوان متولی موضوعات فرهنگی و ارزش‌های اجتماعی این دو نوع رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد که برگزاری جشنی اعتقادی با هدف تزریق نشاط و به تبع آن وحدت و مشارکت‌پذیری می‌تواند در این راستا تعریف شود.

شهردار کاشان، همچنین با اشاره به جایگاه شهرداری و بسیج به عنوان دو نهاد مردمی،‌ خواستار استمرار و تقویت تعامل و وفاق مجموعه‌های مختلف برای ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم دارالمومنین کاشان شد.

اجرای میلاد هارونی دیگر بخش این جشن به شمار می‌رفت که در آن، این خواننده ارزشی به اجرای قطعات حماسی و ملی نظیر «وعده صادق»، «برادرانه»، «عشق قیمت نداره» و همچنین اثرمنتشرنشده «به نام شهیدان خاک ایران» پرداخت.

ماشاءالله شاهمرادی‌زاده هنرمند سینما و تلویزیون نیز در ادامه این آیین عیدانه، استندآپ کمدی با موضوع دفاع مقدس را برای حاضران اجرا کرد که با استقبال آنان مواجه شد.

نمایش طنز، نماهنگ‌های حماسی، مولودی‌خوانی، مسابقه فرهنگی و…دیگر قسمت‌های این جشن را تشکیل می‌دادند.

شایان ذکر است این جشن بزرگ، که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج کاشان برگزار شد با حضور گسترده خانواده شهدای مدافع حرم، ایثارگران ایرانی و افغانستانی در دفاع از حریم آل‌الله، اعضای تیپ فاطمیون، جمعی از مدیران شهری و اقشار مختلف مردم کاشان همراه گردید.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com