• کدخبر: 19691
  • انتشار خبر: ۵:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت کاشان:

خانه‌های تاریخی کاشان را تبدیل به تهدید نکنید/ فرصتی برای ایجاد اشتغال و معرفی فرهنگ

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه هیچ کس با خانه های تاریخی کاشان هیچ مخالفتی ندارد، بلکه آن را فرصتی برای ایجاد اشتغال و معرفی فرهنگ می دانیم، گفت: مسؤولان شهرستان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که فرصت خانه های تاریخی، تبدیل به تهدید نشود.

به گزارش کاشان اول به نقل از پورتال خبری کاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار، امروز در خطبه های این هفته نمازجمعه کاشان در مصلی بقیه الله الاعظم این شهرستان، با بیان اینکه هیچ کس با خانه های تاریخی کاشان هیچ مخالفتی ندارد، بلکه آن را فرصتی برای ایجاد اشتغال و معرفی فرهنگ می دانیم، گفت: مسؤولان شهرستان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که فرصت خانه های تاریخی، تبدیل به تهدید نشود.

وی، اتفاق ناگوار اخیر در خانه تاریخی نگین کاشان را، تأسف بار خواند و افزود: برگزاری شو زیورآلات در شأن شهری مانند کاشان که شهر شهر امام حسین(ع) با بیش از ۷۰۰ هیأت مذهبی که دو ماه محرم و صفر را عزاداری می‌کنند نیست.

برخورد شدید با عاملان هنجار شکنی در خانه نگین
حجت الاسلام اسلامی تبار با تأکید بر اینکه هنر ما باید تبدیل تهدیدها به فرصت باشد، افزود: این فرصت ها نباید بر اثر سهل انگاری مسؤولان تبدیل به تهدید شود.

به گفته وی، مسؤولان شهرستان کاشان باید با عاملان هنجار شکنی اخیر در خانه تاریخی نگین کاشان به گونه ای برخورد کنند که برای دیگران عبرت باشد تا منبعد احدی جرأت هنجارشکنی را در کاشان نداشته باشد.

گزارش های ناگواری از خانه های تاریخی کاشان منتشر می‌شود
امام جمعه موقت کاشان، گفت: مسؤولان شهرستان کاشان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که هرکس وارد خانه های تاریخی کاشان می شود تصور نکند وارد منطقه آزاد شده است، چرا که گاهی گزارش های ناگواری از خانه های تاریخی کاشان منتشر می‌شود.

حجت الاسلام اسلامی تبار، گفت: شورای فرهنگ عمومی کاشان و مسؤولان شهرستان کاشان باید تلاش کنند تا هیچ اثری از نمادهای فرهنگ غرب در کاشان مشاهده نشود، چرا که دشمن به دنبال نفود در مناطق مذهبی از جمله کاشان است.

به گفته وی، دشمن درمناطق مذهبی از جمله کاشان ابتدا برنامه ای را بر خلاف مسائل دینی و مذهبی را کلید می زند تا اگر مخالفت و اعتراضی نشد، برنامه بعدی خود را برگزار کند، اما اگر در گام نخست با آن برخورد شود ادامه نخواهد داشت.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com