• کدخبر: 19725
  • انتشار خبر: ۶:۵۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
  • چاپ خبر
ساداتی نژاد و نارضایتی از اصفهان؛

لطفا به برخی مدیران تنبل کاشانی راه فرار یاد ندهید

به نظر می رسد اینگونه اظهار نظرهای اصفهان‌ستیزانه، بیش از آنکه به رشد نظام مدیریتی کاشان کمک کند، راه فراری برای برخی مدیران تنبل کاشان فراهم می سازد.

کاشان اول– سید مهدی سیدی/ اخیراً دکتر ساداتی نژاد، نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه ای مدعی شده است مردم از عملکرد اصفهان نارضایتی دارند و این استان در راه توسعه شهرستان های خود سختگیری زیادی می کند. او می گوید کاغذبازی های فراوان اداری، منجر به نگرانی مردم شده است. از این جهت است که ساداتی نژاد، انتخاب استاندار غیربومی برای اصفهان را فرصتی برای کاشان می داند.

فارغ از درصد درستی این ادعا، نمی توان در این واقعیت تردید کرد که در عموم استان های کشور، کدورت های اداری فراوانی بین شهرهای بزرگ استان و مرکز آن وجود دارد؛ و البته این معنا نیز قابل انکار نیست که خیلی وقت ها، سختگیری یا بدقلقی های اصفهان در مسیر توسعه کاشان، گرفتاری های زیادی به وجود آورده است.

اما به نظر می رسد اینگونه اظهار نظرهای اصفهان‌ستیزانه، بیش از آنکه به رشد نظام مدیریتی کاشان کمک کند، راه فراری برای برخی مدیران تنبل کاشان فراهم می سازد.
تقریبا مدیری در این شهر نیست که وقتی او را گوشه رینگ بازخواست قرار داده و همه راه های پاسخگویی را بر او ببندیم، باز به عنوان آخرین حربه، به این ادعا متمسک نشود که اصفهان بودجه اداره ما را بالا می کشد و با طرح های ما مخالفت می کند.

اگر اینچنین است چرا به رغم آنکه بخشی از ادارات مهم کاشان، از حوزه استحفاظی اصفهان مستقل شده و به طور مستقیم با پایتخت کشور مرتبط هستند، باز در آن حوزه ها تحول و رشد مضاعفی دیده نمی شود. اصلا از آن روزگاری که فرمانداری کاشان به مقام فرمانداری ویژه ارتقاء مقام پیدا کرده، کدام خط تحولی در این شهر پیاده سازی شده است. چرا بسیاری از شهرهای هم تراز کاشان، مسائل شان را با مرکز استان خود حل کرده و به رشد قابل توجهی دست پیدا کرده اند و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم؟

تکلیف مردم با برخی مدیران تنبل، کم بضاعت و کارنابلد شهر چیست؟ این حجم نارضایتی پرسنل ادارات ما از وضعیت مدیریتی اداره مربوطه، چگونه قابل تحلیل است؟
اینکه اداره ای منظم باشد؛ اهل یادگیری و تحول باشد؛ برای آینده شهر، طرح های روشن و مدون داشته باشد؛ امور پرسنلی خود را به درستی مدیریت کند؛ وقت کُشی نکند؛ بی حال و بی انگیزه نباشد؛ با ارباب رجوع، درست و متین و کریمانه برخورد کند؛ چه ارتباطی به اصفهان و سنگ اندازی های او دارد؟

تکلیف این همه کارگروه های دربسته و مدیریت های سنتی در این شهر کجا باید روشن شود؟ این همه جوان بااستعداد و نخبگان مقیم کاشان که هیچکس آنان را نمی بیند، راه نمی دهد و تحویل نمی گیرد، در کدام سیستم مدیریتی باید به کار گرفته شود؟

در آخر یک سؤال: مردم کاشان بیشتر از موانع مدیریتی اصفهان، شاکی هستند یا از کم کاری ها و تنبل بازی های برخی مدیران کاشانی؟
پس لطفا توپ را به زمین دیگران نیندازیم، خودمان کاری کنیم و باری برداریم. وقت در حال تمام شدن است.
راستی دوباره این راه حل فرسوده را تکرار نکنیم که ما باید استان شویم تا پیشرفت کنیم! چون این نیز راه فرار جدیدی است تا پاسخگو نباشیم.

——–
لینک یکی از موضع گیری های اخیر سید جواد ساداتی نژاد در «کاشان اول» با تیتر:

انتقاد صریح ساداتی‌نژاد از مدیران اصفهانی؛

اصفهان، سرمایه‌گذار را بیچاره می‌کند/مسئولان استان، به زمین‌ها چسبیده ‌اند/ گلایه از سنگ‌اندازی‌ مدیران استان

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در آذر ۲۰ام, ۱۳۹۶

درود به روح و روان نویسنده. دم شما گرم جناب سیدی. کاش نویسندگان کاشانی همه به نفع مردم شهر همت می کردند.

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com