• کدخبر: 20000
  • انتشار خبر: ۸:۴۱ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱
  • چاپ خبر
به میزبانی روستای استرک کاشان برگزار شد؛

افتتاحیه هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار/ فراخوان ثبت خاطره «اولین درآمد ما»

آیین افتتاحیه هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در کاشان، در روستای استرک برگزار شد.

به گزاش کاشان اول، افتتاحیه هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در کاشان، شامگاه پنجشنبه در روستای استرک برگزار شد.

عضو کانون فرهنگی مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع) روستای استرک، در گفتگو با کاشان اول، با بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برپایی این افتتاحیه، ابرار کرد: پخت آش «مرگ بر آمریکا» برای دومین سال متوالی در این آیین افتتاحیه، حرکت نمادینی بود که در امتداد آش‌های «مرگ بر صدام» در دهه ۶۰، روحیه استکبارستیزی مردم شهر و روستا را نمایش می‌داد.

سعید راوندی، با اشاره به اینکه مراسم با پخش فیلم «راننده» و تیزر فراخوان ثبت خاطره «اولین درآمد ما» همراه بود، خاطرنشان کرد: در این فراخوان، از جوانان و عموم مردم دعوت شده تا سراغ دوستان و اهالی فامیل و محل و کارگران و …، بروند و در مورد اولین درآمدشان سوال بپرسند.

وی، فراخوان تولید دابسمش ترانه «مرگ بر آمریکا» در روستای استرک را به عنوان یکی از برنامه‌های پیش از آیین افتتاحیه جشنواره برشمرد و افزود: جوانان روستا، آثار زیادی فرستاده‌اند که هنوز هم این جریان ادامه دارد و به دابسمش‌های برتر، جوایزی اهدا می‌شود.

به گفته ای فعال فرهنگی روستای استرک، مصاحبه با تعدادی از اکران کنندگان فیلم در دهه ۶۰ که اکنون تماشاگر جوشش انقلابی جوانان روستا برای نمایش فیلم‌های جشنواره مردمی فیلم عمار هستند، بخش دیگری از این رویداد هنر مردمی بود.

سخنرانی محسن صفایی از اعضای هیئت داوران ادوار جشنواره عمار، اجرای سرود توسط جوانان روستا، و نورافشانی آسمان به مناسبت جشن پیروزی جبهه مقاومت اسلامی بر تکفیر‌ی های داعش، از دیگر برنامه‌های این افتتاحیه بود که در مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع) روستای استرک برگزار شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com