• کدخبر: 20018
  • انتشار خبر: ۳:۴۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵
  • چاپ خبر
فرماندار کاشان:

هیچ حاشیه امنی برای مدیران ناقض حقوق شهروندی وجود ندارد/ تاکید بر لزوم ارائه آمار و شفاف‌سازی مدیران

معاون استاندار و فرماندار کاشان با تاکید بر لزوم شفافیت و ارائه آمار و اطلاعات توسط مدیران و ارتباط نزدیک با اصحاب رسانه، گفت:هیچ حاشیه امنی برای مدیران ناقض حقوق شهروندی وجود ندارد.

به گزارش کاشان اول، معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان، پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم شفافیت و ارائه آمار و اطلاعات توسط مدیران و ارتباط نزدیک با اصحاب رسانه، گفت: منشور حقوق شهروندی سند افتخار نظام است که منبعث از تعالیم اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی و مبتنی بر منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

حمیدرضا مومنیان، ایجاد فرصت های برابر مبتنی بر قانون و شفافیت در عرصه های مختلف اداری و اقتصادی را از ثمرات منشور حقوق شهروندی عنوان و ابراز امیدواری کرد: عموم مسئولان با رعایت اصول آن زمینه رضایتمندی بیشتر مردم را فراهم کنند.

فرماندار، تفاسیر شخصی و اعمال سلیقه را از آفات نظام اداری کشور برشمرده و فلسفه قانون و قانونگذاری را حمایت از قشر ضعیف دانست.

وی، به کارگیری و استخدام افراد در دستگاه های اجرایی به صورت رابطه ای و خارج از تشریفات و ضوابط اداری را مصداق نقض حقوق شهروندی دانسته و بر فراهم کردن فرصت برابر برای همگان تاکید کرد.

معاون استاندار، تصریح کرد: شان مسئول و مدیر در گرو رفتار وی با مردم است، مطابق آموزه های دینی و ارزش های اسلامی مردم ولی نعمت مسئولان هستند؛ بنابراین هیچ حاشیه امنی برای مدیران ناقض حقوق شهروندی وجود ندارد.

وی، قانون و حاکمیت آن را مطمئن ترین، کوتاه ترین و امن ترین مسیر نیل به اهداف و مطالبات مردمی برشمرد.

رئیس ستاد صیانت از حقوق شهروندی کاشان، با ابراز گلایه از موج تخریب ها علیه دولت اذعان کرد: امور اجرایی و مناسبات اجتماعی از طریق سلسله نهادهایی که قانونگذار تعیین کرده انجام می پذیرد؛ بنابراین ترغیب مردم به ناکارآمدی و کنارگذشتن دولت ضربه به پیکره نظام و عموم مردم است.

فرماندار، در این نشست خواستار تشکیل جلسات بین بخشی میان ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان برای کاهش مشکلات مردم شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com