• کدخبر: 20058
  • انتشار خبر: ۲:۲۹ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۷
  • چاپ خبر
در سفر مهرعلیزاده به کاشان عنوان شد؛

وعده ۶ ماهه استاندار برای حل مشکلات کاشان با مرکز استان/ بوروکراسی سنگین، ام الامراض اصفهان است

استاندار اصفهان، بوروکراسی سنگین را مشکل اصلی استان عنوان کرد و وعده داد نهایتا تا شش ماه آینده، موانع و ترمزهای تولید و اشتغال را که امروز در کاشان مطرح شد برطرف کند.

به گزارش کاشان اول، محسن مهرعلیزاده، عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان کاشان که در دانشگاه کاشان برگزار شد، با تاکید بر اینکه ام الامراض ما در استان اصفهان، دیوان‌سالاری سنگین است، تصریح کرد: با رفع این سازوکارهای پیچیده اداری و واگذاری اختیارات، در عرض سه الی چهار ماه یا نهایتا شش ماه، همه این مسائلی را که امروز به عنوان ترمزهای تولید و کارآفرینی و اشتغال در کاشان مطرح شد برطرف می‌کنیم.

استاندار اصفهان، با بیان اینکه شما مشکلات را لیست کرده و مورد به مورد پیگیری کنید، اذعان کرد: باید در رفتار اداری خود با مردم تجدید نظر کنیم، در غیر این صورت در برابر سیل مثبت توسعه مردم، سد خواهیم شد.

وی، خاطرنشان کرد: آب، محیط زیست و بیکاری، سه اولویت و مشکل جدی بود که قبل از ورودم به استان اصفهان و جای‌گیری در استانداری مدنظرم بود، اما الان به این نتیجه رسیده‌ام که سنگین بودن بوروکراسی (دیوان‌سالاری) در استان اصفهان به نسبت کل کشور، جدی ترین مسئله پیش روی استان است.

مدیران کاشانی از سقف اختیارات خود کوتاه نیایند

مهرعلیزاده، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی دولت در کاشان ابراز کرد: شما وقتی از سقف اختیاراتتان کوتاه می آیید و آنجا که اختیارات می خواهد به سقف خود برسد، احاله به استان می کنید و به بالادست ارجاع می دهید، در استان هم نسبت به کشور همین اتفاق می‌افتد و هیچ وقت مشکلات حل نمی‌شود.

استاندار اسبق خراسان، افزود: الان شما در زمینه سرمایه‌گذاری اقتصادی، افرادی را دارید که یک ریال از دولت پول نمی‌خواهند، بلکه می گویند امروز که درخواست گاز برای کارخانه می دهم، ده روز دیگر به من بدهید نه اینکه مرا دو سال بدوانید و آخر هم سر هم به نتیجه نرسم.

به گفته وی، حل مشکلات اقتصادی در کاشان، چندان هم پول و سرمایه‌گذاری نمی‌خواهد و  منابع به اندازه کافی وجود دارد، بلکه نیاز به این است که راه را باز کنیم و موانع را از سر راه برداریم.

همراهی نکنید، عذرتان را می‌خواهیم

معاون رئیس جمهور اسبق، با تاکید بر اینکه صحبت‌ها و پیگیری‌های اولیه را با همین نرمی و خوبی مطرح می کنیم، اذعان کرد: در ادامه اگر مدیری همراهی نکند، در وهله اول بنده عذر او را خواهم خواست، و من هم اگر نتوانم همراهی کنم، مدیر بالادستی عذر مرا خواهد خواست و مردم هم اگر این دولت نتواند، به دولت دیگری رای خواهند داد و لذا هیچ شوخی نداریم.

استاندار، با بیان اینکه کاشان در ذهن من به عنوان یک نقطه پرجنب و جوش در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، تاکید کرد: الان دست من و شماست که از فردا طوری عمل بکنیم که کاشان، افزون بر اشتغال خودش، پذیرای نیروی کار از سایر شهرها هم باشد.

بنیانگذار منطقه آزاد کیش، خطاب به اعضای شورای اداری شهرستان کاشان گفت: بخش خصوصی به عنوان موتور، و دولت هم به عنوان فرمان تولید و اشتغال است و لذا شما باید شرایط اشتغال را فراهم کنید.

نامزد ریاست جمهوری در انتخابات سال ۸۴، با اشاره به اینکه دولت در نظام جمهوری اسلامی، جز خدمت به مردم هیچ وظیفه ای ندارد، افزود: این خدمت هم باید بی مزد و منت باشد چرا که بهای این خدمت را مردم از قبل پرداخته اند.

وی، با بیان اینکه توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی بسیار سخت است، افزود: توطئه های دشمن از روز اول انقلاب بوده؛ ترور بزرگان انقلاب، اختلاف‌افکنی در قومیت‌ها و تحریک به جدایی‌طلبی، تحمیل جنگ، تحریم، و هر زمان به صورتی دشمن درصدد نابودی نظام برآمده است.

مهرعلیزاده، اضافه کرد: همه این توطئه ها را زمانی می توانیم نقش بر آب کنیم که دست کارگر ما به آچارش باشد و چرخ تولید بچرخد و اقتصاد و صادرات رونق داشته باشد.

بخش عمران، سهم ناچیزی در بودجه دارد

استاندار اصفهان تصریح کرد: برخلاف آنچه در در بودجه سال آینده به نظر می‌رسد، وضعیت درآمدها و هزینه های کشور طوری است که مبلغ کمی برای عمران کشور گذاشته شده، حتی در هزینه های جاری هم کمبود داریم.

مهرعلیزاده افزود: اگر فکر می کنید حالا یک نفتی وجود دارد و می فروشیم و حقوقی می گیریم و جلو می رویم، بدانید که به هیچ وجه اینگونه نیت این طوری نیست.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد در دیدار بعدی، خبرهای شیرین از حل مشکلات شهرستان بشنویم.

بازدید از سایپا کاشان، جلسه با فعالان اقتصادی و کارآفرینان منطقه و حضور در شورای اداری شهرستان، از برنامه های سفر یک روزه استاندار اصفهان به کاشان بود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com