• کدخبر: 20200
  • انتشار خبر: ۱۱:۴۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
  • چاپ خبر
اعتراضات مدنی را چگونه باید ابراز کنیم؟

آشوبگران تیتر یک و مطالبات مردمی در حاشیه

قرار نبود صورت مسأله عوض شود، قرار نبود حرف ها، خواسته ها و اعتراضات مردمی لابه لای حاشیه های ناشی از کوردلی و بغض تعداد محدودی از عناصر معلوم الحال گم شود. پس حرف های مردمی چه شد؟

کاشان اول، سهیلا ملک محمدی شاهوردی/ اغتشاش گران با شکستن شیشه های ساختمان ها…، اغتشاش گران با به آتش کشیدن خودروها …، آشوبگران با به هم زدن فضای جامعه …؛
قرار نبود صورت مسأله عوض شود، قرار نبود حرف ها، خواسته ها و اعتراضات مردمی لابه لای حاشیه های ناشی از کوردلی و بغض تعداد محدودی از عناصر معلوم الحال گم شود. پس حرف های مردمی چه شد؟ کجا نوشته شد؟ کدام ارگان و سازمان مسؤل پیگیری مطالبات های مردم شدند؟ باز هم توپ جدال رسانه ها در زمین مردم؟ معلوم نیست «فَاعتبروا» را برای چه کسانی تجویز کرده اند، اما میدان، میدان عبرت همگانی است و قطعاً این بار آن کسانی که باید بیشترین توشه عبرت پذیری را داشته باشند مسولان هستند، آنها که تصمیم می گیرند و مردم نگاه و اعتمادشان به خردورزی آن ها بوده و همین مردم سالیان است که با تمام وجود در رکاب رهبری دور اندیش برای این سرزمین جان و مال داده اند.

حالا خواسته مردم این است که میان این آشوب ها و لجن پراکنی رسانه های معاند، مبادا مطالباتشان نادیده گرفته شود و به فراموشی سپرده شود. مسؤلان محترم و رسانه های متعهد! آن روزها که خیل عظیم مردمی در دفاع از نظام به خیابان ها می ریزند، دشمنان قسم خورده، مردم را درخت! می بینند. حال این که چیز عجیبی نیست که سر و صدای عده ای را در بوق و کرنا کنند و فضای جامعه را متشنج نشان دهند، همه می دانیم که این طور نیست، پس بهتر است صورت مسأله عوض نشود، و بگذاریم حاشیه همان حاشیه بماند و به متن بپردازیم. متن، مطالبات مردمی است و درخواست برای باز کردن فضای گفتگو و بیان راحت و چهارچوب‌دار اعتراضات مدنی در حوزه های مختلف؛ اما در فضای موجود بهتر است مردم حواسشان به حاشیه ساز ها باشد تا نگذارند از آب گل آلود به نفع آن ها که دوستمان ندارند و هیچ وقت هم دوستمان نخواهند داشت ماهی بگیرند.

بهتر است مسولین بین مردم حاضر شوند و پای صحبت هایشان بنشینند و دل به دل مردم داده و جداً بازنگری عمیقی در روند کاری شان داشته باشند. گاهی هم‌دلی کردن‌ها پیمودن ره صد ساله در یک شب است.

و اما رسانه ها: پل ارتباط مردم و مسولان بالا دست، صدای مردم باشید نه ذره بینی برای ضریب دادن به غبارها.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com