• کدخبر: 20210
  • انتشار خبر: ۹:۳۷ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  • چاپ خبر
رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان مطرح کرد

ارسال آثار از ۶۷ شهر کشور به جشنواره سیزدهم/فرهنگ شهروندی و آسیب‌های اجتماعی اولویت‌های «تئاتر مهر»

رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، از ارسال آثار نمایشی از ۶۷ شهر کشور به این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: اولویت‌های جشنواره سیزدهم موضوعات فرهنگی و اجتماعی به خصوص در حوزه فرهنگ شهروندی و آسیب‌های موجود در جامعه است.

به گزارش کاشان اول، به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، مرتضی والی‌زاده در ‌‌نشست خبری با اصحاب رسانه، به علل برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اشاره و خاطرنشان کرد: در نگاه نوین به شهرداری این مجموعه از یک نهاد صرفا خدماتی عبور کرده و به یک نقش‌آفرین جدی در حوزه اجتماعی تبدیل شده است که موظف به بسترسازی فرهنگی و پرداخت جدی به موضوعات مختلف اجتماعی است.

رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، با اشاره به چهار مرحله مشارکت در الگوهای مدیریتی و علمی روز دنیا گفت: این الگو را می توان در قالب عناصر آگاهی، ارتباط، اعتماد و مشارکت ارائه کرد به معنای دیگر اگر این چهار مرحله با موفقیت طی شود جامعه شهروندی مشارکت‌جویی خواهیم داشت.

والی‌زاده استفاده از ابزار هنر را یکی از ابزارهای مورد استفاده برای شهروند مشارکت‌جو ذکر و تصریح کرد: با ابزارهای هنری مانند سینما، تئاتر، موسیقی و…می‌توان به تأثیرگذاری جدی در حوزه اجتماعی امیدوار بود که این امر یکی از رویکردهای مدیریت شهری در عرصه فرهنگ محسوب می‌شود.

وی، با تأکید بر کارکرد موثر همه قالب‌های هنری، تأثیر ویژه تئاتر را یادآور شد و افزود: ارائه به هنگام و مطابق به حس و حال مخاطب، این گونه نمایشی را به یکی از موثرترین قالب‌های هنری در انتقال مفاهیم و پیام‌های اجتماعی تبدیل کرده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با تأکید بر آموزش شهروندی به عنوان یکی از وظایف این سازمان بیان کرد: با توجه به این رسالت مهم و ضرروت به کارگیری ابزار موثر هنر نمایش البته با رویکرد حمایت از هنرمندان، این سازمان مانند سال‌های گذشته اقدام به برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر برای سیزدهمین دوره کرد.

والی‌زاده با اشاره به اعلام فراخوان جشنواره از نیمه مهرماه، تغییرات در سطح مدیریت شهری، را یکی از دلایل تأخیر در این زمینه عنوان و خاطرنشان کرد: با این وجود که شاهد استقبال چشمگیر هنرمندان عرصه نمایش و ارسال آثار از ۶۷ شهر کشور به جشنواره سیزدهم بودیم که این میزان توجه، وظیفه برگزارکنندگان را در انجام این پروژه فرهنگی شهرستان سنگین‌تر می‌کند.

وی، اولویت‌های جشنواره را موضوعات فرهنگی و اجتماعی به خصوص حوزه فرهنگ شهروندی و آسیب‌های موجود در جامعه ذکر و بیان کرد: طبیعی است اگر شهرداری و مجموعه‌ای از مدیریت شهری بخواهد از ابزار هنر بهره برد باید آن را در مسیر نیازها و ضرورت های خود به کار گیرد.

والی زاده همچنین با یادآوری تشکیل شورای سیاست‌گذاری جشنواره، از همکاری سایر شخصیت‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مجموعه های شهری در برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان تقدیر کرد.

سیزدهممین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از ۱۴ تا ۲۴ دی ماه جاری در این منطقه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com