• کدخبر: 20346
  • انتشار خبر: ۱۱:۰۹ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  • چاپ خبر
فرماندار ویژه کاشان:

پشتیبانی بانوان، انقلاب اسلامی را پیروز کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان، پشتیبانی و حضور آگاهانه بانوان را یکی از عوامل پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دانست.

به گزارش کاشان اول‌ به نقل از دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری کاشان، حمیدرضا مومنیان در نخستین نشست زنان فعال و پیشکسوت انقلاب اسلامی و دختران کاشان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت:بانوان تاثیر بسزایی در عرصه سیاست و اجتماع دارند چنانکه
اگر پشتیبانی زنان جامعه نبود قطعا انقلاب اسلامی ایران پیروز نمی‌شد .
وی با اشاره به دو رخداد بزرگ فروریختن نظام شاهنشاهی با پیشینه ۲ هزار و ۵۰۰ ساله و نیز استقرار جمهوری اسلامی مبتنی بر اسلام ناب محمدی در ایام‌الله دهه فجر گفت: یکی از عوامل پیروزی و ادامه این انقلاب وجود زنان در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی است.
وی افزود : گرچه نقش زنان در سایر انقلاب‌های جهان نیز موثر بوده است ولی شاخصه بانوی ایرانی در روند پیروزی انقلاب اسلامی به گونه‌ای است که الگوی تمام زنان شده است.
مومنیان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد : اکنون نیز مادر ایرانی باید راه درست را به فرزندش نشان دهد و از بروز برخی هیجانات کاذب در میان جوانان خود جلوگیری کند.
به گفته وی، در حالی که به طور طبیعی تفکر جوان ما با نسل انقلاب متفاوت است باید ضمن تبیین ارزش‌های انقلاب، به طرز فکر او بها داد و با کلیدواژه «لطفا» و «لبخند» مسیر صحیح را برایش ترسیم کرد.
وی با اشاره به اینکه دشمن نتوانست بانوان را از انقلاب بگیرد پس به حاشیه ها پرداخته است افزود: با فرهنگ‌سازی برای نسل جدید باید مراقب بنیان خانواده باشیم و نیاز مطالعه و گفتگو در فرزندان‌مان را پاسخ دهیم تا با آگاهی بیشتر از سرعت و رشد علم که بالاتر از نور است نسلی هوشیار پرورش یابد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار کاشان با اشاره به تغییر الزامات و نیازهای بانوان در دوران‌های مختلف اظهار کرد: در جامعه اسلامی تأثیر یک زن در محیط خانواده و جامعه حتی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی چندین برابر مردان است.
قپانی‌پور با اشاره به اینکه مسئولیت اقتصادی خانواده شرعا و قانونا برعهده بانوان نیست افزود:ما منکر لزوم حضور بانوان در جامعه نیستیم حتی در جای خود پشتیبانی نیز می‌کنیم اما معتقدیم که شغل‌ها باید متناسب با شأن و جایگاه زن تعریف شود.
وی با تأکید بر تفاوت نسل‌های دوران انقلاب و نسل امروز خاطرنشان کرد: برای پیش بردن جامعه چاره‌ای جز پرهیز از نادیده گرفتن واقعیت‌ها نداریم اما باید به دور از هر گونه افراط و تفریط مسائل مختلف حوزه بانوان در چارچوب اصول اخلاقی، عرفی و شرعی منطبق بر واقعیات پیگیری شود.
این مسئول با یادآوری طرح باشگاه دختران جوان کاشان تصریح کرد: فاز مطالعاتی این طرح توسط دانشگاه کاشان صورت گرفته و انتظار می‌رود با اجرای این طرح شاهد پیشرفت این قشر از جامعه در فعالیت‌های مختلف اجتماعی باشیم.
ست زنان فعال و پیشکسوت انقلاب اسلامی و دختران کاشان به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com