• کدخبر: 2110
  • انتشار خبر: ۷:۳۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲
  • چاپ خبر

مسجد صاحب الزمان کاشان، پیشرو در پیوند سینما با مردم

نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج) کاشان، با اکران اولین قسمت از سریال مستند «بعد از خمینی» به استقبال اکران های جشنواره عمار در سطح کاشان رفتند.

به گزارش کاشان اول، قسمت اول از مستند سریالی «بعد از خمینی» دیشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد حضرت صاحب الزمان (ع) واقع در خیابان نطنز کاشان اکران شد.

استقبال مردم نمازگزار از پخش فیلم بعد از نماز به اندازه ای بود که غالب آنان پس از پایان مراسم نماز جماعت، برای دیدن مستند مشتاقانه و خودجوش پای پرده ویدئو پروژکتور انتظار پخش فیلم را می کشیدند.

این استقبال مردمی، ثمره چندین سال تلاش مستمر جوانان عماریون پایگاه بسیج مسجد صاحب الزمان (ع) کاشان است که به طور مستمر اقدام به اکران فیلم هایی در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی و فیلم هایی برخاسته از مسائل جاری جامعه می کنند.

photo_2015-12-23_03-36-25

 

این مستند روایتی صریح از رخدادهای سیاسی اجتماعی دهه ۷۰ است که به کارگردانی حجت‌الله نیکی ملکی و تهیه‌کنندگی شبکه اجتماعی «افسران» تولید شده است.

تا کنون سه قسمت از آن منتشر گردیده که داستان اولین قسمت مستند، از شانزده روز بعد از پذیرش آتش‌بس بین ایران و عراق آغاز می شود؛ روزی که فردای آن، شروع مذاکرات قطعنامه ۵۹۸ است.

در این روز، تهران انتظار اتفاق دیگری را هم می‌کشد؛ معرفی کابینه جدید نخست وزیر. اما اتفاقی افتاده! سران نظام تصمیم می‌گیرند خبر درز نکند؛ بی‌خبر از تیترِ فردای روزنامه جمهوری… . رؤسای نظام تصمیم می‌گیرند از امام کمک بگیرند. تصمیم امام چه خواهد بود؟

قسمت اول با عنوان پایان نخست وزیر به ماجراهای نخست وزیری میرحسین موسوی که منتهی به استعفاهای مکرر وی شد و قسمت دوم از این مستند به بیان سوابق آیت‌الله منتظری و اتفاقاتی که منجر به عزل وی شد، پرداخته است.

photo_2015-12-23_03-36-39

استمرار مسجد صاحب الزمان (عج) کاشان در نمایش فیلم در قالب جشنواره مردمی فیلم عمار در سال های فعالیت دبیرخانه جشنواره عمار کاشان، این مسجد را به یکی از مساجد پیشرو در ترویج فرهنگ توزیع و تماشای فیلم های ارزشی و برقراری ارتباط مردم با سینما تبدیل کرده است.

گفتنی است جشنواره عمار پیوند مبارکی بین سینمای حرفه‌ای و آماتور در مدل خود ایجاد کرده است و رویش‌هایی را هماورد طیف‌های دیگر جامعه داشته است.

از نکات خوب جشنواره عمار این است که فرهنگ به کوره‌ روستاها رفته است و غنی کردن سطح فرهنگی شهرهای ایران از ویژگی‌های مقدس جشنواره فیلم عمار است.

مستند سریالی «بعد از خمینی» در ۱۷ قسمت تولید شده است و اینمستند گفتمانی و جریان ساز از دهه دوم انقلاب، حوادث سال ۶۷ تا ۷۵ نظیر سال آخر عمر حضرت امام خمینی ره، انتخاب رهبری، رویداد های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی که در آن ایام روی داد و … می پردازد.

سایر علاقه مندان در صورت تمایل به اکران مستندهای جشنواره عمار در مسجد محله، پایگاه بسیج ، دانشگاه ها و مدارس و فضاهای عمومی دیگری که با آن مرتبط هستند، می توانند با مراجعه به دبیرخانه جشنواره عمار کاشان واقع در بلوار ستوده – دفتر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کاشان، نسبت به دریافت فیلم ها و انجام هماهنگی های لازم اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com