• کدخبر: 2371
  • انتشار خبر: ۱:۱۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۵
  • چاپ خبر
مدیر آموزش و پرورش کاشان:

راهیان نور یک حرکت فرهنگی است

این اردوها در قالب چهار کاروان و ۳۵ دستگاه اتوبوس از آبان تا نیمه اسفند انجام می شود که ۸۴۰ نفر دختر و ۵۶۰ نفر نیز دانش آموزان پسر پایه دوم و سوم متوسطه دوره دوم هستند.

به گزارش کاشان اول؛ مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: راهیان نور یک اردو یا یک سفر معمولی نیست بلکه یک حرکت فرهنگی است و باید در مسیر زندگی فرزندان ایران بدخشد.
محمود خدمتی در آیین بدرقه دانش آموزان کاشان افزود: اردوی راهیان نور، هویت و شناسنامه ایران است که با خون ایثارگران هشت سال دفاع مقدس نوشته شده است.
به گفته وی، ما باید شکوه ایثار مردان و زنان مجاهد سالهای دفاع مقدس را زنده نگه داریم و در برابر آنها سر تعظیم فرو بیاوریم و به عنوان یک تکلیف از آن پاسداری کنیم.
وی تصریح کرد: نسل حاضر، سالهای جنگ تحمیلی را تجربه نکرده است اما باید بداند که برای امنیت وآزادی و نظام جمهوری اسلامی در این کشور چه هزینه بالایی پرداخته شده است.
وی تاکید کرد: اردوهای راهیان نور، رجعت دوباره به تاریخ انقلاب و رشادت هایی است که برای استقرار و اعتلای نظام جمهوری اسلامی انجام شده است.
کارشناس مسوول فعالیت های دانش آموزی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: در سال جاری یک هزار و ۴۰۰ دانش آموز این شهرستان به مناطق جنوب انجام می شود که نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش یافته است.
“جواد لطفی” افزود: این اردوها در قالب چهار کاروان و ۳۵ دستگاه اتوبوس از آبان تا نیمه اسفند انجام می شود که ۸۴۰ نفر دختر و ۵۶۰ نفر نیز دانش آموزان پسر پایه دوم و سوم متوسطه دوره دوم هستند.
وی اظهار کرد: دانش آموزان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور، طی سه روز سفر خود، از مناطق دهلاویه، طلائیه، شلمچه، اروند کنار و هویزه دیدن خواهند کرد.
لطفی تصریح کرد:: این اردوها به صورت داوطلبانه و با رضایت والدین دانش آموزان انجام می شود و دانش آموزان شرکت کننده در این اردوها بیمه هستند.

پانا

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com