• کدخبر: 3601
  • انتشار خبر: ۶:۰۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۵
  • چاپ خبر
مسوول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان خبر داد:

بازدید بیش از ۱۲۴هزار گردشگر از بناهای تاریخی کاشان + تصاویر

علیرضا عبدالله‌زاده، در گفتگو با خبرنگاران، در اداره میراث فرهنگی کاشان در خانه تاریخی بروجردی‌های این شهرستان گفت: ۱۲۲ هزار و ۸۱۸ نفر از این تعداد مسافر داخلی و یک هزار و ۶۱۲ نفر آنها گردشگران خارجی هستند که از ۲۸ اسفند ۹۴ تا چهارم فروردین امسال از بناهای تاریخی کاشان دیدن کردند.

کاشان اول به نقل از روابط عمومی ستاد نوروزی ۹۵/ مسوول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان از بازدید ۱۲۴ هزار و ۴۳۰ نفر گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی این شهرستان با صدرنشینی باغ فین طی دور اول سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان٬

وی با اشاره به اینکه باغ فین با ۷۳ هزار و ۸۲ نفر بازدید کننده که ۷۲ هزار و ۷۰۰ نفر آن گردشگر داخلی و ۳۸۲ نفر آن مسافر خارجی هستند در صدر بازدیدها قرار دارد گفت: خانه تاریخی بروجردی‌ها با ۱۲هزار و ۵۰ نفر بازدید کننده در رده دوم، خانه تاریخی طباطبایی‌ با ۱۰ هزار و ۹۳۷ نفر در رده سوم، خانه عباسیان با ۷ هزار و ۱۸۱ نفر در رده چهارم و تپه‌های باستانی سیلک با ۶ هزار و ۱۸۹ نفر در رده پنجم بازدید گردشگران داخلی و خارجی در بین بناهای تاریخی کاشان قرار دارد.

به‌گفته‌ وی، موزه ملی کاشان، حمام سلطان امیر احمد، موزه عروسک، کارگاه صنایع دستی، موزه مردم‌شناسی شهر برزک، غار رییس در شهر نیاسر و موزه شیبانی در رده‌های بعدی بازدید گردشگران قرار دارد.

مسئول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان، در ادامه با تاکید بر اینکه هموطنان عزیزمان از استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، البرز، قم، همدان، مازندران و قزوین جزو ۱۰ استان بیشترین بازدیدکننده از شهرستان کاشان طی این مدت بودند گفت: استان تهران با ۳/۱۹(۱۹ و سه دهم درصد) و استان اصفهان با ۳/۸ (هشت و سه دهم درصد) ورودی به شهرستان در رده اول و دوم قرار دارد.

عبدالله‌زاده، اسکان ۱۰۸ هزار و ۳۱۰ نفر مسافر داخلی و خارجی در مراکز اقامتی کاشان اعم از هتل‌ها، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه سنتی، پارک و خیابان، مدارس، منازل استیجاری، زائرسرا، کمپ‌های موقت و حسینیه را یادآورشد و گفت: ۱۰۷ هزار و ۸۱۵ نفر از این تعداد مسافر داخلی و ۴۹۵ نفر از آنها مسافر خارجی بودند.

وی تصریح کرد: بیشترین مسافران به ترتیب باتعداد ۶۵ هزار و ۵۶۴ نفر در مدارس، ۱۸ هزار و ۷۸۰ نفر در کمپ‌های موقت و حسینیه و ۱۵ هزار و ۸۳۲ نفر در پارک و خیابان اسکان یافتند.

به‌گفته ‌وی، اسکان مسافران در اقامتگاه‌های کاشان در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و روز چهارم فروردین نسبت سال قبل افزایش و در روزهای اول، دوم و سوم کاهش داشته ‌است .

به‌گفته‌ وی، تعداد مسافرین ورودی به شهرستان کاشان تعداد بازدیدکنندگان از بناهای تاریخی این شهرستان از روزهای ۲۸ اسفند تا چهارم فروردین نسبت مدت مشابه آن کاهش داشته‌ است.

دبیر کمیته گردشگری الکترونیکی شهرستان کاشان اظهارداشت: آمار اسکان گردشگران خارجی در مراکز اقامتی و آمار مربوط به بازدید آنها از بناهای تاریخی شهرستان از روزهای ۲۸ اسفند تا چهارم فروردین نسبت مدت مشابه آن رشد داشته‌ است.

عبداله‌زاده، تصریح کرد: آمار بازدیدکنندگان از موزه‌های ملی کاشان، عروسک، مردم‌شناسی در شهر برزک و موزه شیبانی نیز طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند افزایش و در رو زهای اول تا چهارم کاهش داشت.

وی افزود: ۳۸ نفر و سه نفر فوتی مجموع آمار مصدومان تصادفات جاده‌ای از روزهای ۲۸ اسفند تا چهارم فروردین است و آمار مصدومان تصادفات شهری طی این روزها ۹۷ نفر بدون فوتی بوده است.

به‌گفته‌ وی، ۳۸ مرکز اقامتی و پذیرایی و دفاتر خدماتی کاشان نیز طی این مدت به همت واحد بازرسی اداره میراث فرهنگی شهرستان بازرسی شد که فقط یک مورد از مراکز اقامتی اخطار گرفت.

تصاویری از باغ فین کاشان:

photo_2016-03-24_18-08-28

photo_2016-03-24_18-08-32

photo_2016-03-24_18-08-36

photo_2016-03-24_18-08-40

photo_2016-03-24_18-08-43

photo_2016-03-24_18-08-46

تصاویری از کهن باغشهر ایران، نیاسر:

photo_2016-03-24_18-12-36

photo_2016-03-24_18-12-39

photo_2016-03-24_18-12-42

photo_2016-03-24_18-12-46

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com