• کدخبر: 5162
  • انتشار خبر: ۷:۲۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
  • چاپ خبر

کاشان چهاردهمین شهر نمونه گردشگری

کاشان بعنوان چهاردهمین شهر نمونه گردشگری ایران انتخاب شد

به گزارش به پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مسوول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: احیای بافت تاریخی هم در بخش خصوصی و هم بخش دولتی، ثبت مرمت، احیای بافت تاریخی و نیز خانه‌های تاریخی که در کاشان به اقامتگاه‌ها و هتل‌های سنتی تبدیل‌ شده، ازجمله شاخصه‌هایی بود که این شهر به‌عنوان شهر نمونه گردشگری انتخاب شد.

 حجت‌الله ناصحی پور با اشاره به اینکه ۱۳ شهر که از نظر بافت و آثار تاریخی قابلیت‌های منحصربه‌فردی داشتند، به‌عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور معرفی شدند گفت:  شهر کاشان نیز با ارائه برنامه‌هایی در زمینه احیای بافت تاریخی و تغییر کاربری در خانه‌های تاریخی به عنوان یکی از شهرهای نمونه گردشگری در کشور انتخاب شد.
وی به مناطق نمونه گردشگری در این شهر اشاره کرد و افزود: نیاسر، برزک، قمصر، جوشقان و کامو، اردهال و نشلج از مناطق نمونه گردشگری منحصربه‌فرد در کاشان هستند.
مسوول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان گفت: جاذبه‌های طبیعی بسیاری از جمله آبشار نیاسر چشمه کلاته و بسیاری از مناطق کوهستانی زیبایی در این خطه کویری وجود دارد.
وی همجواری شهر کاشان با کویر و کوه را برای جذب گردشگر فرهنگی و طبیعت گردی موثر دانست و افزود: کاشان هزار و ۲۰۰ آثار تاریخی شناسایی‌ شده دارد که از این تعداد ۷۰۰اثر به ثبت ملی رسیده است.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com