• کدخبر: 6859
  • انتشار خبر: ۷:۳۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۴
  • چاپ خبر

طرح «ترنم آفتاب» افتتاح شد/ تصاویر

مراسم افتتاحیه طرح آموزشی ترنم آفتاب با حضور مسئولان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و اداره آموزش پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مدیرعامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری کاشان گفت: طرح “ترنم آفتاب” از ابتدای مرداد به مدت دو ماه در ۱۱ مدرسه حاشیه این شهر اجرا می شود.

“مجتبی رضازاده” افزود: این طرح در سه نوع کلاس شامل رشته‌های ورزشی فوتسال و والیبال، هنری شامل خوشنویسی و  نقاشی و کارگاه آموزش شهروندی و مهارت اجتماعی اجرا می شود.

به گفته وی، این دوره طی ۱۶ جلسه انجام شده و نیمی از هزینه این دوره توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تأمین می‌شود.

وی اظهار داشت: آشناسازی دانش‌آموزان با مهارت‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فراهم آوردن زمینه مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های شهروندی و توسعه فرهنگ سلامت با محوریت انجام ورزشی و تحرک فیزیکی از جمله اهداف این طرح آموزشی است.
مدیر آموزش و پرورش کاشان در ادامه گفت: باید با جلب همکاری مسوولان دستگاههای فرهنگی، اوقات فراغت دانش آموزان در مسیر توسعه مهارتهای زندگی غنی سازی شود.

“محمود خدمتی” در آیین آغاز طرح ترنم آفتاب” در دبستان امینی افزود: برنامه های اوقات فراغت باید د ر راستای کیفیت بخشی به فعالیتهای تربیتی دانش آموزان و متناسب با سه مولفه علاقه، استعداد و نیاز آنها باشد.

به گفته وی، در فعالیت های اوقات فراغت به ویژه در دوره ابتدایی باید روحیه کار تیمی به عنوان سنگ بنای فرهنگ شهروندی مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: توسعه مشارکت فعالیت دستگاههای  فرهنگی در مدارس باعث می شود که شهروندانی متعهد و مسوول تربیت شوند که از خدمات عمومی استفاده کنند و از زیرساخت های شهری مراقبت کنند.

1 2 3 4 5

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com