• کدخبر: 7854
  • انتشار خبر: ۵:۵۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
  • چاپ خبر

روند مدیریتی شورای شهر کاشان بهبود یابد

خبر کوتاه است و البته قابل پیش بینی: «حیدریان رئیس ماند».

کاشان اول– سید مهدی سیدی/ سید مهدی ناظم رضوی، با ۴۰ هزار رأی، منتخب اول مردم کاشان در انتخابات شوراها بود که توانست ریاست سال اول شورا را به دست آورد؛ شاید مزد این ریاست آن بود که همزمان پسرش را هم بر کرسی ریاست شهرداری کاشان ببیند.
علی رسول زاده، هفتمین منتخب مردم کاشان در انتخابات ۹۲، توانست سال دوم شورا، به جای رضوی پدر بنشیند و اما ریاست سال سوم به حسین حیدریان رسید که سیزدهمین نفر و آخرین راه یافته انتخابات شورا بود. برای سال آخر هم، این حیدریان بود که مجددا رئیس شد تا بتواند با استفاده از تجربه ریاست سال قبل، آخرین سال شورا را مدیریت کند.
شورای شهر کاشان رکوردهای جالبی دارد. سیزده نفر شورا سه بار از ۴ سال انتخابات ریاست خود، در انتخابات داخلی ناموفق بوده و انتخاباتشان به اتاق جلسات فرمانداری کشیده شده و فرمانداران وقت (جوادی، صدراییه و مؤمنیان) انتخابات ریاست این نهاد مردمی را برگزار کرده اند.
طبیعتا انتخاب هر رئیسی برای خود مجادلاتی رقم زده و شکاف هایی می آفریند، اما عقل اقتضاء می کند با اتمام رقابت های انتخاباتی، همه مبارزات قبلی کنار گذاشته شده و فرصت خدمت به مردم نجیب کاشان مغتنم دانسته شود.
اکنون که آخرین رأی گیری این دوره شورا به پایان رسیده، همگان – به ویژه اصحاب قدرت و رسانه – باید به حسین حیدریان کمک کنند تا در مدیریت آخرین سال شورا، توفیق کامل پیدا کند. دفتر رئیس شورا در طبقه دوم ساختمان سفید و سرخ شورای شهر، روزهای پر رفت و آمدی را شاهد خواهد بود.

با یک حساب سر انگشتی می توان پیش بینی کرد حیدریان برای مدیریت شورا در سال آخر، دشواری های خاصی پیش رو دارد:

۱- انتخابات ریاست جمهوری در پیش است.

۲- دو قطبی شدید سیاسی در سرتاسر کشور در حال شکل گیری است.

۳- مسائل منطقه ای ایران و فرجام برجام، در هم تنیده شده است.

۴- سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، دچار اختلال جدی شده و هیولای رکود، خیمه اش را سنگین تر کرده است.

۵- در عرصه محلی، همزمانی انتخابات شورای شهر با انتخابات ریاست جمهوری، صف آرایی های سیاسی را متفاوت کرده است.

۶- دولت برای مدیریت آراء مردم به نفع خود و رأی آوری دوباره روحانی، تلاش مضاعفی خواهد کرد.

۷- استاندار اصفهان استعفا داده است. احتمالا با ورود استاندار جدید، رده های سیاسی استان و احتمالا کاشان، جابجایی هایی خواهد داشت.

۸- گروه های قدرت از هر دو طیف سیاسی کاشان، در بیرون شورا تلاش خواهند کرد تصمیمات و عملکرد شورا را به نفع خواست و مطلوب خود مدیریت کنند.

۹- شهرداری کاشان برای اتمام پروژه های خود، حجم منابع بیشتری از شورا طلب خواهد کرد.

۱۰- گروه های منتقد بر مدیریت ناظم رضوی پسر، برای اثبات مدعایشان تلاش رسانه ای بیشتری به خرج خواهند داد.

۱۱- نماینده تازه نفس شهر، برای پیشبرد طرح ها و وعده های خود ناچار به یارگیری های وسیع تر در فضای سیاسی خواهد شد.

همه این یازده مورد، به انضمام ده ها مورد دیگر گواهی می دهد حیدریان باید برای ریاست سال آخر، کفش های آهنین بپوشد. طبیعتا حیدریان، برای دور جدید شورا، کت و شلوار سرمه ای نو خواهد خرید، کفش های خود را مجددا واکس خواهد زد و کارتابلش را از نو خواهد چید.
اما او باید بیشتر در دفتر خود، بنشیند و مدیریت کند؛ جدی تر فکر کند، مطالعه کند، ملاقات های مؤثر انجام دهد و برای بهبود شرایط، از ایده پردازی خبرگان بهره گیرد. آقای رئیس باید تلاش کند کمتر در جلسات نیم بند و فرمایشی مرسوم شرکت کرده و در همراهی شهردار برای جلسات افتتاحیه و رفت و آمدهای مراسمی، خست بیشتری به خرج دهد. او باید روند مدیریتی شورا را نوسازی کند.
قاعدتا سید رضا هاشمی، نایب رئیس شورای شهر نیز بایستی در این نوسازی، مشارکت جدی داشته باشد. هنوز سرنوشت کمیسیون های شورا معلوم نیست، اما هر کسی هم که بر مسند ریاست کمیسیون ها تکیه بزند باید به اصلاح روندهای مدیریتی شورا کمک کند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com