• کدخبر: 820
  • انتشار خبر: ۶:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
  • چاپ خبر
با حضور فیلمسازان جوان کاشانی؛

اکران « کوچه مقدس » در کاشان

امروز عصر در سومین نشست فیلمسازان انقلاب اسلامی در کاشان، مستند «کوچه مقدس» اکران و توسط کارشناسان بررسی می شود.

به گزارش کاشان اول سومین نشست از سلسله جلسات نمایش و نقد فیلم به همت دبیرخانه جشنواره عمار کاشان با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار می شود.

در این نشست که امروز پنجشنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن مهربان فرهنگسرای مهر برپا می شود، مستند «کوچه مقدس» به نمایش در می‌آید.

این مستند که برنده فانوس زرین از سومین جشنواره مردمی فیلم عمار است، به زوایای حضور ۴۰ ساله «حاج آقا مقدس» در یکی از محله‌های تهران به عنوان امام جماعت و ارتباط صمیمانه مردم محله با وی می ‌پردازد. امام جماعتی که اهالی محله با پیگیری از شهرداری، کوچه‌ را به نامش زده‌اند: « کوچه مقدس »

پس از اکران مستند، یکی از کارشناسان دینی در مورد ایده‌هایی که مسجد و روحانی مسجد و زندگی مسجدی می‌تواند برای یک فیلمساز داشته باشد بحث کرده و در ادامه، فیلم توسط یکی از فیلمسازان کاشانی و با همراهی حاضران مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است نشست فیلمسازان جوان انقلاب اسلامی با هدف پرداختن به موضوعات مغفول سینمای رایج کشور و زمینه‌سازی برای ورود جوانان مستعد به عرصه فیلمسازی و آشتی مردم با سینما شکل گرفته است.

خاطر نشان می شود نشست قبلی از این سلسه نشست‌ها در خرداد ماه سال جاری با حضور تهیه‌کننده و کارگردان مستند «من مرگ می‌شوم» در فرهنگسرای مهر کاشان برگزار شد. گزارش این نشست را می‌توانید در اینجا بخوانید.

تیزر

مستند

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com