• کدخبر: 8512
  • انتشار خبر: ۳:۵۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
  • چاپ خبر
اینجا صادقیه کاشان؛

ارکستر «لالایی مادران برای نوزادان» نواخته شد

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با ۳۵ کشور دنیا، با حضور انبوه شیفتگان مکتب آل الله در مسجد صادقیه کاشان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، ساعت کمی از ۸ گذشته و میدان کمال الملک و مسجد صادقیه آماده میزبانی از سربازان کوچک سبزپوش شده است؛ مادرانی که از مدت ها قبل فرزند خویش را مهیای حضور در این آیین آشنا کرده اند؛ آری زنگ آغاز همایش شیرخوارگان حسینی برای دوازدهمین بار این مرتبه با نوای علی مهران به صدا در می آید تا واژه های زیارت عاشورا مأمور نشاندن شبنم اشک بر گونه ها و البته همراهی گریه نوزادان با “سلام بر حسین(ع)” مادران شوند.

اما در این غزل شیدایی مادرانه، باید ابیات احساس خود را نشان دهند؛ اینجاست که دکتر حسین باغشیخی سرودن را آغاز می کند: “حالا برای خنده دیر است گریه کن/ بابا نخواب.. موقع شیر است گریه کن”… بغض ها مجال عرضه عبارات را در مثنوی مصیبت از شاعر می گیرند تا آنجا که در مصراع “یک شیرخواره با لحدش روی نیزه رفت ” فریاد آه مادران مانع خودنمایی بیشتر واژه های بی شرم می گردد.

اما بازسازی نمادین قصه پرغصه رباب و کوچکترین سرباز دشت نینوا کافی است که سیل اشک سیمای عاطفه مادران را به یکباره تسخیر کند و گریه کودکان بر این نمایش حزین موسیقی متن تاثر بنشاند.

حال نوبت امیر نعیمی است که با دم سوزناک و کلام پرگداز خویش طبقی از جنس شور و شوریدگی را به حاضران تقدیم کند و ارکستر «لالایی مادران برای نوزادان» را این بار در صادقیه کاشان برپا کند.

موعد «نذرنامه» فرارسیده هنگامه تجدید بیعت؛ پرواز نوزادان بر فراز دست ها و هم آوایی یکپارچه عشق و حضور برای تمنای ظهور: «یا صاحب ‌الزمان (عج)، فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم که او را برای ظهور نزدیکت برگزینی و حفظ کنی، یا مسیح حسین(ع)،” یا علی اصغر،‌ ادرکنی(ع)” ».

آری این زیباترین پایان برای انتظار یک آغاز است؛ امید آغاز قیام فردا که شاید سربازانش نوزادان امروزند.

7 2 15

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۵

چه متن زیبایی اشکم درآوردید؟؟؟؟

نویسنده

نوشته شده توسط محمد طحان در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۵

متن فوق العاده ای بود…خواهشمندم کل شعر آقای باغشیخی امروز خوندند را در سایت بگذارید..راستی ممنون از پایان بندی زیبای متنتون

نویسنده

نوشته شده توسط مریم در تیر ۲۰ام, ۱۳۹۶

جناب دکتر باغشیخی همیشه باعث افتخار هستند….اگر میشه متن شعرشون رو بزارین متشکرم

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com