• کدخبر: 8997
  • انتشار خبر: ۸:۳۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
  • چاپ خبر
همزمان با هفته جهانی دیابت؛

اتوبوس دیابت حدود سه هزار کاشانی را غربالگری کرد

اتوبوس دیابت از ۲۱ تا ۲۵ آبان به مناسبت هفته جهانی دیابت حدود سه هزار نفر از مردم کاشان را غربالگری کرد و کسانی که مشکل فشار خون و یا دیابت داشتند به مرکز دیابت معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، اتوبوس دیابت از ۲۱ تا ۲۵ آبان به مناسبت هفته جهانی دیابت حدود سه هزار نفر از مردم کاشان را غربالگری کرد و کسانی که مشکل فشار خون و یا دیابت داشتند به مرکز دیابت معرفی شدند.

اتوبوس دیابت برنامه خود را از روز جمعه ۲۱ آبان در محل مصلای بقیه الله اعظم شهرستان کاشان با غربالگری نمازگزارن آغاز کرد و از ۲۲ تا ۲۵ آبان در میدان ۱۵ خرداد در دو نوبت صبح و بعدازظهر مشغول به کار بوده است.

جشنواره دیابت به مناسبت هفته جهانی دیابت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری سازمان اتوبوس‌رانی، معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی و موسسه‌های کاشان طب و احیا طب برگزار شد که اتوبوس دیابت یکی از برنامه‌های این جشنواره بوده است.

از دیگر برنامه‌های جشنواره دیابت برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه دیابت در نقاط مختلف شهر چون سرای محله خاتم الانبیاء مسکن مهر، سرای محله شهدای حسن آباد و فرهنگ‌سرای معراج بوده است تا فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه به یهترین شکل انجام شود چرا که به گفته کارشناسان بسیاری از کسانی که مبتلا به دیابت هستند از بیماری خود اطلاع ندارند.

علاوه بر این سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در فضای شهری و مجازی تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم را انجام داده و نکات پزشکی و بهداشتی در رابطه با دیابت را به مردم معرفی کرد.

اینگونه به نظر می‌رسد که کار کردن در زمینه دیابت برای سازمان فرهنگی ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید چنین هم باشد و در اردیبهشت ماه سال جاری جشنواره «لبخند سلامتی» را برگزار کرد که اتوبوس‌های دیابت طی یک ماه حدود پنج هزار کاشانی را غربالگری کردند.

یکی از امتیازات طرح اتوبوس سلامت این است که در غوغای زندگی شهری که مردم شهرنشین سلامتی خود را فراموش می‌کنند به راحتی در بین راه و یا در مسیر برگشت از محل کار می‌توانند به داخل یک اتوبوس رفته و فشار و قند خون خود را کنترل کنند و در صورتی که مشکلی باشد همان جا برای آنها تشکیل پرونده شده و به مراکز مربوطه معرفی شوند.

استقبال مردم کاشان از طرح اتوبوس دیابت خیلی خوب ارزیابی شده و طی دو مرحله‌ای که این طرح اجرا شده حدود هشت هزار نفر از شهرستان کاشان غربالگری شده‌اند اما آنچه قابل تذکر است این مسئله است که این طرح‌ها مناسبتی نباشد و مسئولان شهری کنترل و مراقبت از سلامتی مردم را از اولویت‌های خود بدانند.

photo_2016-11-15_20-15-23

photo_2016-11-15_20-15-03

photo_2016-11-15_20-15-08

photo_2016-11-15_20-15-15

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com