• کدخبر: 9183
  • انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۹
  • چاپ خبر
هشتمین آیین شمع‌گردانی شام شهادت امام رضا (ع) در کاشان؛

کاشان با شمعدان های حرم رضوی روشن می شود

روح الله توکلی گفت: همانطور که زنان نوغان پس از شهادت امام رضا (ع) مهریه خود را بخشیدند تا در مراسم تشییع جنازه آن امام همام شرکت کنند و از حقانیت شیعه دفاع کنند امید است تا مردم دارالمومنین شهرستان کاشان حضوری پررنگ در این مراسم معنوی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مدیرعامل موسسه خادمین امام رضا (ع) در گفتگو با خبرنگار کاشان اول اظهار کرد: آیین شمع‌گردانی، چهارشنبه شب مصادف با شام شهادت امام علی بن موسی الرضا (ع) همزمان با مراسم شمع‌گردانی حرم مطهر آن حضرت در کاشان برگزار می‌شود.
روح‌الله توکلی گفت: این مراسم تنها در مشهد امام رضا (ع) برگزار می‌شود که خادمان امام رضا (ع) شمع‌دانی‌ها را به دست گرفته و از میدان شهداء مشهد راهپیمایی و نوحه‌خوانی کرده و به صحن انقلاب می‌روند و در آنجا تجمع و عزاداری می‌کنند؛ شهرستان کاشان برای هشتمین سال پیاپی، تنها شهری در کشور است که این مراسم را همزمان با حرم مطهر انجام می‌دهد.
وی افزود: در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشاء رأس ساعت ۱۸ از میدان ۱۵ خرداد آغاز می‌شود تعداد ۵۰۰ شمعدان حرم رضوی بین مردم و عاشقان آن حضرت توزیع شده و تا حسینیه میدان امیر کاشان راهپیمایی انجام می‌شود و در نهایت در این حسینیه تجمع شده و حجت الاسلام ثباتی مقدم مسئول تبلیغات حرم حضرت معصومه (س) سخنران این مراسم هستند.
توکلی خاطرنشان کرد: مهمانان ویژه این مراسم از معلولان موسسه کاشانه مهر، خانواده‌های شهداء و جانبازان و خادمان آستان علی بن امام محمد باقر (ع) هستند و همچنین از جمله ویژه برنامه‌های این کاروان عزا، آیین دمام‌زنانی توسط جوانان کاشانی است.
به گفته مدیرعامل موسسه خادمین امام رضا (ع) همانطور که زنان نوغان پس از شهادت امام رضا (ع) مهریه خود را بخشیدند تا در مراسم تشییع جنازه آن امام همام شرکت کنند تا از حقانیت شیعه دفاع کنند امید است تا مردم دارالمومنین شهرستان کاشان حضوری پررنگ در این مراسم معنوی داشته باشند.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com