• کدخبر: 9404
  • انتشار خبر: ۸:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
  • چاپ خبر
واکنش اداره میراث فرهنگی و گردشگری به صحبت های مدیر حوزه‌های علمیه کاشان؛

بررسی موضوعات گردشگری را به عهده کارشناسان ذیربط بگذارید

در پی انتشار دیدگاه های مدیر حوزه های علمیه کاشان در مصاحبه ای با پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کاشان، جوابیه ای را در واکنش به انتشار این مصاحبه در اختیار این رسانه قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، در پی انتشار دیدگاه های مدیر حوزه های علمیه کاشان؛ در مصاحبه ای با عنوان «توریسم؛ راه میانبر نفوذ فرهنگی دشمن در شهرهای مذهبی» با پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کاشان، جوابیه ای را در واکنش به انتشار مصاحبه در اختیار این رسانه قرار داده است.

این اداره اگرچه عرف و احترامات رسانه ای را برای ذکر نام رسانه در جوابیه خود رعایت نکرده و بدون بیان نام پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، و بدون خطاب مستقیم به آن، «کاشان اول» را «یکی از سایت های خبری محلی» عنوان کرده و از آوردن سلام و والسلام نیز در ابتدا و انتهای جوابیه خود امتناع ورزیده و سپس یک نسخه از آن را برای سایت ارسال کرده است؛ اما کاشان اول به دلیل احترام به افق چشم انداز خود برای پویایی جریان پرسشگری و مطالبه گری از عملکرد مسئولین، ضمن سپاس از مسئولین ذیربط در این اداره برای ورود به عرصه تعامل چندجانبه مردم-رسانه-سازمان (در وانفسای عدم شفافیت عملکرد مسئولین)، جوابیه را به شرح زیر منتشر می کند:

احیا و تغییر کاربری خانه های تاریخی اقدامی در راستای تحقق  «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»
در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» معرفی گردید، شهرستان کاشان در زمینه گردشگری پیشتاز در تحقق این شعار ملی بوده است.
رشد ۶۰ درصدی آمار گردشگران خارجی در شهرستان و برنامه ریزی های مدون برای جذب بیشتر ایشان زمینه های ترغیب سرمایه گذاران بیشمار داخلی و خارجی را در پی داشته تا با خرید و احیاء و تغییر کاربری خانه های تاریخی علاوه برحفظ و احیاء بناهای تاریخی با معرفی فرهنگ غنی و متمدن این شهرستان و معماری اصیل ایرانی بستر مناسبی را در ارتقاء ارائه خدمات به گردشگران فراهم سازند.

ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و دیگر فارغ التحصیلان به میزان حدود ۱۰۰۰ نفر در تاسیسات گردشگری،ایجاد غرفه های فروشگاهی و تولید صنایع دستی و احیاء هنرهای سنتی، آموزش نیروهای جوان در کنار خانه های تاریخی و اقامتی، تولید و فروش سوغات کاشان،ایجاد کارگاه های سنتی و صنعتی گلاب،احیاء بافت تاریخی و ارزشمند در کنار اقامتگاه های سنتی و جلوگیری از مهاجرت همشهریان از بافت تاریخی، خلاقیت در ایجاد مشاغل جانبی، جذب گردشگران خارجی و ارزآوری پذیرش ایشان در اقامتگاه های سنتی، معرفی بخش های مختلف شهرستان و توسعه مناطق روستایی در کنار معرفی اقامتگاههای سنتی و دیگر جاذبه های شهرستان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان همراه با توسعه گردشگری همه جانبه منطقه فرهنگی کاشان تنها مثال های کوچکی از تلاش مدیران و فعالان صنعت گردشگری در اقدام و عمل برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی بوده است.
چندی پیش در یکی از سایت های خبری محلی، به این مهم پرداخته شده و مبحث را از دید شخص کارشناسی!!! به نحوی ترسیم نموده تا به خوانندگان این چنین القا شود که گردشگری، تهدیدی برای این شهرستان خواهد بود.
ایشان در ادامه مطب خود، مطالبی را به صورت غیر مستقیم به مراکز اقامتی سنتی نسبت داده و از این موضوع استفاده کرده و هشدار داده بود که تدوام این امر ناامنی را در پی خواهد داشت. لذا بر آن شدیم تا ضمن قدردانی از تمامی کسانی که در این خصوص دغدغه ای دارند و گاهی به مسائل گردشگری می پردازند، اعلام نماییم تا بررسی موضوعات مرتبط را به عهده کارشناسان ذی ربط بگذارند تا از بروز سوء تفاهمات، القاء مطالب غیرواقع، فعل و نشر اکاذیب و تشویش اذهان به همشهریان و خوانندگان جلوگیری گردد. لذا در ادامه برای توجیه ایشان و تنویر افکار عمومی مطالبی عنوان می گردد:
۱- نظارت بر خانه های تاریخی که به اقامتگاه های سنتی تبدیل کاربری داده اند توسط ارگانهای مختلف ذی ربطی همچون ادارات میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت و تعزیرات به تناوب صورت می پذیرد.
۲- مدیران تاسیسات گردشگری شهرستان افرادی هستند مورد تایید از ارگانهای اطلاعاتی و امنیتی و بسیار متعهد و فرهیخته و فرهنگی که عزت و سربلندی ایران و شهرستان از اولویت های فکری ایشان می باشد.
۳- تمامی اسامی میهمان های مقیم در تاسیسات اقامتی گردشگری روزانه به اداره میراث فرهنگی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان اعلام می گردد و هیچ واحدی بدون اخذ مدارک هویتی تحت هیچ شرایطی اقدام به پذیرش نمی کند لذا طرح چنین کذبی وجاهت ندارد.
۴- در هتل های سنتی نوشیدنی های مجاز و بعضآ شربت های سنتی و زیر نظر ادارات نظارتی سرو می گردد و در سالهای اخیر هیچ گونه گزارشی که شاهد تخلف ایشان باشد ثبت و ضبط نگردیده است. معرفی فرهنگ اصیل شهرستان در عرضه خوراک و نوشیدنیهای سنتی در این مراکز یکی از اهداف شکل گیری و فعالیت عمده این مراکز می باشد.
۵- رشد و توسعه گردشگری نه تنها باعث ناامنی نخواهد شد بلکه کارشناسان اعتقاد دارند این دو مقوله در راستای همدیگر رشد خواهند کرد.چنانکه گردشگری توسعه یابد و در نتیجه بستر برای حضور گردشگران بیشتر فراهم باشد دستگاه های امنیتی تلاش بیشتری را در راستای تامین امنیت ایشان به کار خواهند بست و نهایتا امنیت نیز به تناسب رشد گردشگری به عنوان یک پیش نیاز رشد خواهد کرد.
۶- مدیران مراکز اقامتی در راستای تامین امنیت گردشگران علاوه بر تامین نیروی پلیس محله و نصب دوربین های مداربسته ارتباطات موثر و مستمری را با اداره میراث فرهنگی و ارگانهای انتظامی داشته و قطعا به این مهم توجه خاصی دارند.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط قاسم گندمی در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۵

سلام
۱- چه جالبه که “به گزارش صاحب نیوز” در گزارش اولتون حذف شده
۲-ی راه ارتباطی با مسئول سایت، نویسنده ها و … هم بذارین که مجبور نشن سراغ به سراغ بگیرن
۳- “سایت خبری محلی” فحش و ناسزا نیست

———————
کاشان اول: بخش «ارتباط با ما» به طور طبیعی راه ارتباطی با مسئول سایت و نویسنده ها و … هست که چند روزی است به دلیل اختلال فنی، از دسترس خارج شده و اکنون در دست رفع نقص است. غیر از این بخش، از طریق آیدی تلگرام کاشان اول که در سمت چپ سایت با ورود به کانال تلگرام سایت قابل رؤیت است، درخدمتیم.
تعبیر «سایت خبری محلی» را نه «فحش» بلکه «عدم رعایت عرف و احترامات رسانه ای» عنوان کردیم که البته این هم نوعی توهین است. مثل اینکه همکار شما در اداره متبوعتان برای پاسخ دادن به شما، روی خود را سمت بقیه کند و به جای ذکر نام و نام خانوادگی شما، بگوید: یکی از کارمندان اداره، چنین و چنان گفته است. این روشی غیراخلاقی و متأسفانه رایج برای تحقیر و توهین در رسانه هاست.

نویسنده

نوشته شده توسط قاسم گندمی در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۵

سلام
۴- ساعت ارسال خبر رو نیز به موضوع اضافه فرمائید
————
کاشان اول: ساعت ارسال هر خبر، در نوار قرمز رنگ بالای خبر درج شده است.

نویسنده

نوشته شده توسط محمد عبدالهی در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۵

سلام

مسئولین محترم اداره میراث، ضربه که گردشگری داره به فرهنگ دارالمومنین کاشان می زنه به مراتب تبعاتش بیشتر از نکات مثبتش هست

امیدوارم مسئولین بالا دستی اداره میراث تصمیمی در این خصوص اتخاذ کنند

نویسنده

نوشته شده توسط کاشانی در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۵

اینکه مردم بیایند و شهر را ببینند هیچ اشکالی ندارد ولی وقتی ما نمی دونیم از موضوعی چی می خواهیم و کجا ایستاده ایم دست به کار خطرناکی زده ایم . وقتی در ایم مسئله پیوست فرهنگی نداریم حتما آسیب خواهیم زد. شما می توانید ثابت کنید که ما در نیاسر و قمصر آسیب فرهنگی و زیست محیطی نداشته ایم؟
چرا برخی مناطق افراد محلی از ورود غریبه ها جلوگیری می کنند؟
این دوستان میراثف دقیقا با عدد و رقم بفرمایند حضور این گردشگران سوای از اسیب های بسیار زیاد زیست محیطی و فرهنگی، چند ریال سود برای منطقه داشته و این سود برای چه گروه هایی بوده؟
البته هزینه های انجام شده در سال های اخیر را نیز از این سود حاصله حتما کسر کنند.
من مطمئنم که ما در این زمینه هم آسیب فرهنگی و زیست محیطی دیده ایم و هم اقتصادی که از جیب خودمون خرج هم کرده ایم

نویسنده

نوشته شده توسط محمد احمدی در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۵

یک سوال از مسئولین اداره میراث دارم بقیش بماند

تاثیرات پوشش نامناسب و خارج از چارچوب و عرف گردشگران در محیط شهر رو چگونه می خواهید جبران کنید

یا چشمانتان را بسته اید یا برایتان مهم نیست، اگر چشمانتان را بسته اید امید وارم زود از خواب غفلت بیدار شید ولی اگر برایتان مهم نیست که ………..

مطمنا ورود گردشگری مزیت های را نیز برای شهر دارد ولی وضع اشفته و نابسمان گرشگران باید اصلاح شود

نویسنده

نوشته شده توسط طلبه در آذر ۱۹ام, ۱۳۹۵

سلام

ضمن اطلاع مسولین اداره میراث با توجه به اینکه اثرات مخرب گردشگران خارجی در کاشان یک آسیب و تهاجم فرهنگی است عرض می کنم

حجت الاسلام فرجی از کارشناسان فرهنگی در شهرستان هستند

در ضمن مبانی ما عدم حضور گردشگر نیست برنامه ریزی جهت ساماندهی حضور گردشگران هست

الحق والانصاف داره در خصوص گردشگری ضعیف عمل می شه حال اینکه مسولین گردگشری در کاشان قصر دارن سیاهنمایی کنند رو نمی دونم

نویسنده

نوشته شده توسط شهروند در آذر ۲۲ام, ۱۳۹۵

سلام و درود خدمت مدیر محترم کاشان اول:
ضمن تشکر از مطلب بجا و پسندیده تان در خصوص وضعیت گردشگری در کاشان و اقدامات اداره میراث فرهنگی،لازم است به عرض کاربران محترم برسانم در دولتی که ۸۰۰۰میلیارد تومان اختلاس بنا به اطلاع رسانی مراکز و دستگاههای ذیربط کشوری معوقه نامیده می شود از اداره محترم میراث گردشگری هم جز ایجاد اشتغال برای جوانان نباید انتظاری غیر از این داشت.

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com