• کدخبر: 9573
  • انتشار خبر: ۸:۱۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
  • چاپ خبر
به مناسبت هفته وحدت در گفتگو با امام جمعه موقت کاشان؛

وحدت یعنی پرهیز از توهین/ هر کاری باعث تفرقه شود حرام است

حجت الاسلام و المسلمین اسلامی تبار گفت: منظور از وحدت، ترک اعتقادات نیست بلکه وحدت به معنای پرهیز از اهانت و رفتارهایی است که دشمن مشترک ما را خرسند می‌سازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، امام جمعه موقت شهرستان کاشان با توجه به فرارسیدن ایام شادی پس از نهم ربیع الاول موسوم به «عید الزهرا» و آغاز هفته وحدت در گفتگو با خبرنگار کاشان اول، اظهار کرد: منظور از وحدت، ترک اعتقادات نیست بلکه وحدت به معنای پرهیز از اهانت و رفتارهایی است که دشمن مشترک ما را خرسند می‌سازد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسلامی تبار ادامه داد: مطرح کردن بحث وحدت به این معنا نیست که از اعتقادات خود دست برداریم و در این رابطه باید مباحثات و مناظرات علمی صورت بگیرد و با منطق و استدلال حرف‌های خودمان را بزنیم بلکه منظور ما از وحدت این است که توهینی به طرف مقابل نشود و دشمن مشترک خود را با این رفتارهای تفرقه‌برانگیز خرسند نکنیم.
وی افزود: وحدت یک شیء مبارکی است و هر جا وحدت باشد با پیروزی همراه خواهد بود و هر کجا تفرقه باشد شکست را به همراه خواهد داشت؛ اگر جبهه حق هم تفرقه داشته باشند شکست می‌خورند و اگر جبهه باطل، متحد باشند پیروز خواهند شد.
اسلامی تبار خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب با وحدت بود و ادامه آن هم با وحدت است لذا یکی از چیزهایی که دشمنان بسیار تلاش می‌کنند تا آن را در کشورهای اسلامی و به خصوص در کشور ما از بین ببرند، مسئله وحدت است.
به گفته وی هر کس که خیرخواه اسلام است باید از هر کاری که سبب ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی می‌شود پرهیز کند؛ حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بارها بر روی این مسئله تاکید کرده‌اند و عقل هم این را اقتضاء می‌کند.
امام جمعه موقت شهرستان کاشات تصریح کرد: امروز دشمن در پی راه‌اندازی جنگ‌های مذهبی است و ما باید از هر کاری که باعث ایجاد تفرقه بین پیروان مذاهب مختلف، طوائف گوناگون و مسئولان نظام می‌شود پرهیز کنیم.
وی گفت: کارهایی از قبیل اظهار تبری و توهین به مقدسات مذاهب مختلف و هر کاری که باعث ایجاد تفرقه و جریحه‌دار شدن احساسات عده‌ای از مسلمانان شده و بهانه به دست دشمن می‌دهد باید پرهیز کرد و شرعاً حرام است.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com