• کدخبر: 9607
  • انتشار خبر: ۱۰:۳۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
  • چاپ خبر
نماينده ولي فقيه و امام جمعه کاشان:

نباید به بزرگان اهل سنت اهانت کنیم/ ریشه «مرگ بر آمریکا» در آیه قرآن

آیت الله نمازی گفت: نباید به بزرگان اهل سنت اهانت کنیم تا آنان نیز مقابله به مثل نکنند؛ امروز جنگ، جنگ فرق اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، آیت الله عبد النبی نمازی شامگاه دوشنبه در جلسه تفسیر قرآن در مسجد قائم به تفسیر آیه های ۱۱۸ تا ۱۲۰ سوره آل عمران پرداخت و بیان کرد: این آیه ها کاملا سیاسی است و جایگاه و نقش استکبار را ترسیم می کند.
وی با بیان اینکه در این سوره چهره آل یهود و دشمنی آنان را با مسلمانان به روشنی بیان می کند، تصریح کرد: در این آیه خداوند می فرماید که به این گروه از انسان ها نباید اعتماد کرد و مقام رهبری هم در بحث مذاکرات هسته ای بارها به مسئولان تذکر دادند که نباید به دشمنان اعتماد کنیم و این نکته از قبل پیش بینی شده بود و به مرور زمان نیز این امر روشن شد.
امام جمعه کاشان ادامه داد: خداوند درآیه ۱۱۸ آل عمران می فرماید که به بیگانگان اعتماد نکنید و آنان را طرف مشاوره قرار ندهید چون اینان به شما اطلاعات غلط می دهند و شما را تخلیه اطلاعاتی می کنند بنابراین این آیه یک تدبر سیاسی است و در قسمتی دیگری از آیه آمده است که بیگانگان از وارد آوردن هیچ استرس و اضطرابی به مسلمانان کوتاه نمی آیند و در این کار مصمم نیز هستند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان نظام اسلامی باید دشمن شناس باشند، خاطر نشان کرد: این افراد دوست دارند شما تحت سلطه آنان باشید و همواره دست نیاز و گدایی جلوی شما دراز باشد و گرفتار رنج و مشقت باشید و آثار و نشانه های رفتار آنان از صحبت هایشان پیدا است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان اظهار کرد: مسلمانان ساده و خوش نفس هستند و هرچه دیگران بگویند حمل بر صحت و درستی می دانند.
آیت الله نمازی در بخش دیگری از سخنانش به بیانات مقام رهبری پرداخت و گفت: لبخند ها و دست دادن ها لبخند و دست دادن دیپلماسی است و زیر پارچه مخملی چدن است آنان شما و کتاب آسمانی شما را قبول ندارند تاکتیک آنان اینگونه است و دوست ندارند ملت ایران پیشرفت کند آنان در مواجه باشما از شما استقبال کرده ولی پشت صحنه چیز دیگری است و در خلوت خود از شدت عصبانیت انگشتان خود را گاز می گیرند.
وی افزود: مرگ بر آمریکایی که ملت ایران می گویند برگرفته از آیه قرآن است که می فرماید:«پیامبربه دشمنان بگو از این خشم و عصبانیتی که نسبت به اسلام و مسلمانان دارید، بمیرید».
امام جمعه کاشان ادامه داد: دشمنان از پیروزی در عرصه های صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و نظامی (موشک های بالستیک) ناراحت هستند و همین طور در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی که هزاران نفر شیعه و اهل سنت با تفکرات مختلف سیاسی از سراسر دنیا گرد هم آمدند حسودی کردند و این گردهمایی بزرگ را پوشش خبری ندادند.
آیت الله نمازی با بیان اینکه چه بخواهیم چه نخواهیم در شرایط سختی به سرمی بریم و این امر اختصاص به شرایط فعلی ندارد و از صدر اسلام تاکنون دشمنی علیه اسلام و مسلمانان وجود داشته و همیشه بین جبهه کفر و استکبار درگیری وجود داشته است بنابراین باید ببینیم آل امیه و آل ابوسفیان ها و در عصر حاضر رضاشاه و محمد رضا شاه و صدام الان کجا هستند غیر از این است که همه در گوردفن شده اند.
وی با اشاره به دیدار نخست وزیر انگلیس با سران عرب بیان کرد: این پیرزن فرتوت دست دوم برای مسلمانان تعیین تکلیف می کند و به شیوخ عرب می گوید ما امنیت شما را تامین می کنیم در حالی که این کشور منشاء همه ناامنی های دنیا است و ناوگان پنجم انگلیس در بحرین قرار دارد.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: برخی از دشمنان به اختلاف بین شیعه و سنی دامن می زنند بنابراین نباید به بزرگان اهل سنت اهانت کنیم تا آنان نیز مقابله به مثل نکنند امروز جنگ، جنگ فرق اسلامی است.
آیت الله نمازی رمز موفقیت بر توطئه های دشمنان را مقاومت و تقوا بیان کرد و افزود: مهمترین بحث در اخلاق اسلامی مقاومت است و مقاومت رمز پیروزی است.
وی تاکید کرد: تقوا در همه مسائل اجتماعی و فردی مانند خانواده، همسر، همسایگان، اقتصاد و صنعت باید وجود داشته باشد و این به این معنا است که کار باید برای رضای خدا باشد و کسی که کاندید مجلس و یا شورای اسلامی شهر می شود باید فقط برای خدا کار کند نه برای موقعیت اجتماعی و پست و مقام چون این امور زودگذر و دنیوی هستند.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com