• کدخبر: 9747
  • انتشار خبر: ۱۲:۲۶ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
  • چاپ خبر
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در کاشان:

صنایع کاشان هرچند اشتغالزا، نباید بحران آب و هوا را تشدید کند/ فولاد کویری‌ها بشنوند

معصومه ابتکار با اشاره به اینکه در شهرهایی مانند کاشان که آب ارزشمند است باید فعالیت های اقتصادی و صنعتی ولو اشتغالزا؛ به نحوی باشد که به آلودگی هوا، آب و خاک منتهی نشود، افزود: کاشان نخستین شهر کشور است که برنامه جامع کاهش آلودگی هوا مصوب و مطالعه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان بیان کرد: دولت یازدهم اهداف بلندی در زمینه اشتغال، ثبات شرایط اقتصادی کشور و کاهش تورم و بهبود مناسبات با جهان، حل و فصل وضعیت تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی دنبال کرده است.

معصومه ابتکار تصریح کرد: دولت یازدهم همچنین برای بهبود شرایط اجتماعی و سیاسی و منشور حقوق شهروندی گام های بلندی برداشته است که یکی از مباحث حق شهروندی حق استفاده از محیط و امنیت سالم است و هر شهروندی حق دارد از محیط زیست و طبیعت سالم بهره و لذت ببرد.
وی ادامه داد: محیط زیست سالم سلامتی روح و روان را تضمین کرده و در سلامتی و نشاط شهروندان تاثیر دارد.
ابتکار با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست جزء مولفه های مهم و چشم گیر دولت بوده است، بیان کرد: دلیل توجه دولت به این مساله شرایط نگران کننده بحران محیط زیست در ابعاد و عرصه های کشور است و نمونه این مساله را امروز در جای جای کشور می بینیم که هیچ جای کشور نیست که مسائل زیست محیطی در آن مطرح نباشد.

 

موقعیت خاص و خطیر آب و هوا در کاشان صنعتی
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به دلیل اقدامات دولت طی ۳٫۵ سال گذشته شاهد بهبود وضعیت هوای شهرهای کشور هستیم و کاشان نخستین شهری که برنامه جامع کاهش آلودگی هوا مصوب و مطالعه شده است و این شهر یک گام جلوتر از سایر شهرها در این زمینه بوده است و امیدواریم کاشان با توجه به تردد وسایل نقلیه و فعالیت کارخانه های صنعتی و معدنی هیچ موقع با آلودگی هوا مواجه نباشد.

ابتکار با اشاره به وضعیت معادن و صنایع اظهار کرد: یک خلاء قانونی در ضوابط زیست محیطی معادن داریم و باید ضوابط مصوبات دولت در قانون اصلاح شود.
به گفته وی این یکی از جهتگیری های توسعه معدن است و باید الزامات توسعه پایدار در معدن و صنعت با محیط زیست درگیر باشد و دوره ای است که باید فعالیت هایی اقتصادی توجیه اقتصادی داشته باشد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در شهرهایی مانند کاشان که آب ارزشمند است باید فعالیت های اقتصادی و صنعتی ولو اینکه اشتغالزا بوده و یا موجب ارزش افزوده شود به نحوی باشد که به آلودگی هوا، آب و خاک منتهی نشود.
ابتکار با بیان اینکه در دولت یازدهم قانون ارزیابی زیست محیطی در حال اجرا است، تصریح کرد: با توجه به مباحث زیست محیطی در همه نقاط کشور و خصوصاً شهرهایی که فعالیت های اقتصادی ، معدنی و جمعیتی هست باید بتوانیم همگام با حرکت دولت نسبت به تحقق اهداف نیز تلاش کنیم.

وی همچنین اقداماتی مانند مدیریت پسماند را در کاشان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در دنیا دیگر چیزی به نام پسماند وجود ندارد و همه چیز به چرخه طبیعت برمی گردد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ممنوعیت استفاده از چاه های غیر مجاز و اصلاح الگوی آبیاری و کشت از الزامات ملی است و هیچ گزینه دیگری غیر از اینها وجود ندارد.
ابتکار احداث فضای سبز و درختکاری در محوطه تصفیه خانه فاضلاب کاشان را از کارهای اررشمند مسئولان و گروه های مردم نهاد بیان کرد و افزود: این کارها نشان می‌دهد که مردم در شرایط بهبود محیط زیست با سیاست های دولت همسو هستند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امشب به منظور بازدید از روند احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر کاشان و شرکت در جلسه شورای اداری و حضور در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان به این شهر سفر کرد.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط علیرضا در آذر ۳۰ام, ۱۳۹۵

حضور در جمع دانشجویان انجمن دانشگاه علوم پزشکی کاشان….نه دانشگاه کاشان.
لطفا تصحیح کنید.
————
کاشان اول: سپاس از تذکرتون. اصلاح شد.

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com