• کدخبر: 9895
  • انتشار خبر: ۱۱:۱۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۷
  • چاپ خبر
کاشان در مسیر پیشرفت- شماره اول/نگاهی به وضعیت آموزش و پرورش؛

چالش مانکن به تیزهوشان کاشان رسید / فیلم

حتما با چالش مانکن آشنایی دارید. این روزها فیلمی از دانش آموزان تیزهوشان کاشان منتشر شده است که در کلاس درس اقدام به ساخت ویدئویی برای مشارکت در این چالش اقدام کرده اند. این یادداشت می کوشد فارغ از حسن و قبح این اقدام، نظرها را به یک مسأله اصلی تر جلب کند.

کاشان اول– سید مهدی سیدی/ حتما با چالش مانکن آشنایی دارید و در این روزها، بارها با انواع آن در تلگرام و اینستا برخورد داشته اید. آدم های یک محیط، در یک لحظه و در هر حالتی که هستند ثابت می مانند تا یکی از همه فیلم بگیرد. نتیجه این فیلم می شود چالش مانکن (Mannequin Challenge) که خیلی هم دیدنی، جذاب و بعضا مسحور کننده است. همین رمز و راز است که ایرانی ها را قانع کرده پرسرعت تر از همه کشورها به این چالش بپیوندند؛ از هنرپیشه های سینما گرفته تا بازیکنان تراکتورسازی تبریز پس از به ثمر رساندن گل؛ از توریست های خانه طباطبایی ها گرفته تا پرسنل اتاق زایمان با مشارکت یک کودک تازه به دنیا آمده!
در ادامه این روند پرشتاب، حالا نوبت به نخبگان کاشانی رسیده تا در این عرصه میدان داری کنند. یک کلاس از مدرسه تیزهوشان با مشارکت، مدیریت و هنرنمایی یک معلم، اقدام به ساخت یک ویدئو برای مشارکت در این چالش جهانی کرده است و محصول کار، دست به دست بین مردم می چرخد و آدم ها را شاد و سرخوش می کند.
البته این مشارکت دانش آموزی چندان غریب نیست، چرا که اولین بار هم این چالش توسط دانش آموزان فلوریدا ابداع شده است. چالش های مدرن عموما اهداف خاص و منفعت جویانه ای را تعقیب می کنند، اما به مرور دچار پوچی شده و کار به لوس بازی های مجازی می انجامد، درست مثل چالش سطل آب سرد برای توجه دادن به ابعاد یک بیماری خطرناک که پس از چندی به کل کل های دختر پسری انجامید؛ اما چالش مانکن از همان نخست هدف روشن و تأثیرگذاری در سبک زندگی نداشته است و تنها دلیل موجه آن می تواند ثبت یک لحظه از زندگی روزمره آدم ها باشد.
البته مشارکت معلمان در چالش مذکور ستودنی است، چرا که احتمالا می خواهند دانش آموزان را با یک امر مدرن آشنا ساخته و یا حتی بعد از تولید فیلم برای آنان از سواد رسانه ای بگویند؛ یا اینکه بعد از این همه درس خواندن های شبانه روزی نخبگان این دیار، به آن ها مجال استراحت و تفریح داده و یا اینکه «آرم و نشان» مدرسه را بر سر زبان ها بیندازند.
اما اولیای تربیت در مواجهه با پدیده های مدرن، باید هوشمندی به خرج داده و با عنایت به ابعاد پنهان سبک زندگی جوانان، آنان را گام به گام به مسأله های بالاتر سوق دهند.
آموزش و پرورش ایران، در این روزگار با چالش های جدی و فلج کننده ای مواجه شده است؛ ناکارآمدی نظام آموزشی در مهارت افزایی دانش آموزان، آشوب مفهومی کتاب های درسی، فقر اقتصادی آموزش و پرورش در تأمین معلمان دلسوز، نارضایتی والدین از وضعیت تربیتی فرزندان و ده ها اختلال دیگر گواهی می دهد که باید در مسیر تمدنی، مشارکت معلمان و دانش آموزان برای مسائل مهم تر به کار گرفته شود.
چالش مانکن دیر یا زود فروکش کرده و جای خود را به یک پدیده نوظهور دیگر خواهد سپرد، اما آنچیزی که باقی خواهد ماند چالش آموزش و پرورش و هدر رفت توان و عمر دانش آموزان عزیز ماست. پس همگان در حل این چالش ها به مشارکت بپردازند.


انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط علی تمیزکار در دی ۱۳ام, ۱۳۹۵

دبیرستان تیزهوشان کاشان با دو رتبه ۱ و صد ها رتبه زیر هزار در کنکور توی این سال ها آنقدر مشهور هست که برای روی زبان افتادن اسمش نیازی به این کار ها نیست و به خودیه خود در سطح کشور معروف هست . لطفا منطقی باشید …

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در دی ۱۳ام, ۱۳۹۵

نویسنده ی محترم
شما چه طور از خدای خود نمی ترسید که این همه دروغ رو سرهم کرده و نوشته اید؟؟؟
شما اصلا در آن کلاس حضور داشته اید؟؟؟

نویسنده

نوشته شده توسط نوید صدر در دی ۱۳ام, ۱۳۹۵

آخر کمی به عقل خود رجوع کنید …
مگر دانش آموزان و مسئولین تیزهوشان نیازی به سرزبان افتادن دارند!!!!! اونا به راحتی میتوانند با موفقیت در عرصه های مختلف علمی این کار را ساده تر از آنچه که فکرش را میکنید انجام دهند.این مسئولین هستند که باید علاوه بر ایجاد زمینه برای شکوفایی استعداد های دانش آموزان (که البته این کار را هم به درستی انجام نمیدهند)جنبه های سرگرمی دانش آموزان را نیز فراهم کنند.
ای کاش هرکس کار خود را میدانست و آنرا به درستی انجام میداد . نه اینکه در کاری که به او مربوط نمیشود دخالت کند و عقاید ناپخته خود را منتشر کند.
با این حال خوشحال شدیم که با انجام این کار جالب توسط این دانش آموزان(که واقعا هم به خوبی آنرا انجام دادند)عده ای هم توانستند از بیکاری در بیایند و مقاله هایی متناسب با فهم خود بنویسند .(به هر حال این هم وعی اشتغال زایی است.)

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در دی ۱۳ام, ۱۳۹۵

در جواب نوید صدر: بنده متوجه شدم این متن کپی پیست یک سایت به نام همشهری است
نه خود این سایت
این آقای سید مهدی سیدی هم نویسنده همان سایت است
آدرس سایت : http://hamshahrionline.ir/details/357313/Lifeskills/tips
———–
کاشان اول: به تاریخ یادداشت دقت کنید. سایت همشهری، ۵ روز بعد از درج یادداشت در پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، آن را در سایت خود کپی کرده است.
ضمنا این یادداشت، شماره اول از سری یادداشت های آقای سید مهدی سیدی است که با عنوان کلی «کاشان در مسیر پیشرفت» به صورت اختصاصی برای پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، تولید و منتشر می شود.

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در دی ۱۴ام, ۱۳۹۵

شما خوب، شما اول
حالا همین حرف های که شما راجب مدرسه تیزهوشان و اون کلاس نوشتید که درست نیست!!
نیازی یه سر زبان ها بودن مدرسه ی تیزهوشان با این کارا نداره!!!

نویسنده

نوشته شده توسط sampad kashan در دی ۱۵ام, ۱۳۹۵

دبیرستان تیزهوشان کاشان با رتبه های تک رقمی و دورقمی فراوونی که داره اصن نیاز نداره سر زبون چنتا خاله زنک بیفته. بچه های تیزهوشان اینقدر عاقل هستن که بدونن چه موقع چه کاری انجام بدن تا بهترین عملکرد رو داشته باشن. نویسنده به جای اینکه بدون شناخت مدرسه و شرایط موجود عنان قلم رو به دست بگیره و شایعه پراکنی بکنه و معلمی که معلم برتر استان هست و میانگین درصد درسش در کنکور برابری میکنه با مدرارس علامه حلی و انرژی اتمی رو خراب کنه بهتره بره در رابطه با زایمان بز ها در روستا های اطراف شهرستان مقاله بنویسه چون همزاد پنداری به از این کاره.

نویسنده

نوشته شده توسط sampad kashan در دی ۱۵ام, ۱۳۹۵

به جای این چرندو پرند ها یه ذره فکر کنید

نویسنده

نوشته شده توسط کلاس۴۰۳ تیزهوشان در دی ۱۸ام, ۱۳۹۵

مدرسه ما نیازی به سر زبان افتادن و شهرت ندارد
ما دانش اموزان ۴۰۳از ۴۰۲حمایت میکنیم
و از این همه دروغ بترسید

جمعی از دانش اموزان ۴۰۳
به سرپرستی مبصر
ومن الله توفیق

نویسنده

نوشته شده توسط d123d در دی ۱۸ام, ۱۳۹۵

به آقای صدر بگویید انقدر حرص نخورد. آزمون ایندفعه را خراب می دهد :دی
به هر حال ما کار مدرسه ی پسرانه را تحصین می کنیم.
مدارس تیزهوشان همیشه بهترین بوده اند:) و هستند

نویسنده

نوشته شده توسط محمد مهدی اناری در دی ۱۸ام, ۱۳۹۵

هنوز انقدر به پوچی و بی افتخاری گرایش پیدا نکرده ایم که با یک بازی برای خود افتخار و نام و رسم بسازیم.سمپاد کاشان از دیرباز نامدار بوده است

نویسنده

نوشته شده توسط دانش آموز یک مدرسه عادی در کاشان در دی ۱۸ام, ۱۳۹۵

چقدر تکبر و غرور آخه

مگه شما که تیز هوشان می خونید خونتون از ما رنگین تره

فقط فیس و افاده

نویسنده

نوشته شده توسط سومی های تیزهوشان(#a_r) در دی ۱۸ام, ۱۳۹۵

سلام علا وه براین سخنانی که در بالا ذکر شده ، شما گفتید که””چالش مانکن دیر یا زود فروکش کرده و جای خود را به یک پدیده نوظهور دیگر خواهد سپرد، اما آنچیزی که باقی خواهد ماند چالش آموزش و پرورش و هدر رفت توان و عمر دانش آموزان عزیز ماست. پس همگان در حل این چالش ها به مشارکت بپردازند.”” ایا شما میدانید که یک همایش بزرگ در این مدرسه هر ساله انجام میشود تحت عنوان نظــام تضــمین کیفیــت آمـوزش (نتکا) که به حل مسائل پژوهشی همین اموزش و پرورش می پردازد و…
این اطلاعات را میتونید با جست و جو ساده در گوگل هم میشود فهمید
پرس و جو از فارغ تحصیل ها ورتبه های برتر کنکور این مدرسه می فهمید حقیقت چیست و چه کسی به چالش های واقعی میپردازد و چه کسی به درووووووووووغ گفتن.
نماینده دانش اموزان سوم دبیرستان همین مدرسه
دروغگویى از اخلاق اسلام نیست. (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص ۲۲۰ ، ح ۴۳۷۹)

نویسنده

نوشته شده توسط یک آرانی با غیرت در دی ۱۹ام, ۱۳۹۵

جناب صدر کاش کمی عرق و غیرت داشته باشید و اصالت خود را از در پایان نام خود فراموش نکنید.

نویسنده

نوشته شده توسط دخترونه در دی ۱۹ام, ۱۳۹۵

به اون فرد مدرسه عادی بگم اره خونه ما رنگی تره که تیزهوشان قبول شدیم 😉
اقای صدر هم یادشون نره دم آرونی بودنشون (که صد در صد باعث افتخاره) رو بزارن
به اقایان کلاس ۴۰۳ هم بگم که مبصر را دیگر کلاس اولی ها هم به کار نمی برند حداقل مثل سومی هایتان بگویید نماینده:|
یکی از افراد دخترانه ی سمپاد

نویسنده

نوشته شده توسط علی نیکخواه در دی ۲۰ام, ۱۳۹۵

نویسنده محترم
جناب اقای کریمشاهی حتی در ولادت پیامبر هم که شنبه تعطیل رسمی بود دانش آموزان خودش رو رها نکرد و بجای استراحت روز تعطیل خودش رو به دانش اموزان اختصاص داد
پس همچنین فردی مهمترین هدفش پرورش دانش آموزان به بهترین شکل هست . چنین فردی وقتی کاری رو انجام میده اون هم سر کلاس حتما در اون لحظه تشخیص داده که اون عمل میتونه مفید باشه
لازم نیست یه سری خاله زنک بخوان بهش تذکر بدهند که چکار باید انجام بده

نویسنده

نوشته شده توسط یه بنده خدا در دی ۲۱ام, ۱۳۹۵

ببخشید، هدفتون از پخش ویدیوی چالش تو فضای مجازی چی بود، اگه غیر از سر زبون افتادنه؟! اصن چی شد که انقد این ویدیو واسه این مقاله نویس محترم جذاب شد؟! چرا چالش آقای شاطری عزیز، انقد بحث با خودش نیاورد؟!
ما هم با معلمای دلسوزمون، چالش گرفتیم( آقای خالقی و صحیحی ❤) ولی دیگه منتشرش نکردیم که این جور بحثای خاله زنک و بی سروته جلوگیری کنیم.
در جواب اون دختر خانم محترم هم بگم که خوش به حالت که خونت رنگینه! کاش انسانیت و شعورت هم رنگین تر بود! فقط یه برچسب تیزهوشانی روی شما( و البته برای جلوگیری از حرفای مفت بعدی باید بگم خودم هم) خورده که باید بزاریم دم کوزه!
دختر خانوم عزیزی که از یه مدرسه ی غیر از سمپاد پیام دادین، من از جانب هم مدرسه ایه خودم از شما به خاطر رفتار بی ادبانه اش، عذرخواهی میکنم. واقعا امیدوارم در اقلیت باشن کسایی که انقد به خودشون مینازن که فقط سمپادی هستن. خداوند بندگانش رو با ترازوی تقوا میسنجه، نه برحسب هوش و…
کاش غرور رو کنار بزاریم و با آدمای دیگه، دوستانه و مودبانه برخورد کنیم. بنده اصلا در مقام قضاوت نیستم و کسی رو سرزنش نمیکنم؛ فقط امیدوارم نفرات برتر شهرمون، همونطور که در درس زبانزد هستند، در اخلاق و منش هم اسوه باشن و در صدر قرار بگیرند.
کاش تو مدارس سمپاد، یه کم به جای مشتق و دینامیک و ژنتیک جمعیت و سینتیک و … درس وقار و نجابت و احترام و هم نوع دوستی و فروتنی و تواضع داده بشه. آمین!

نویسنده

نوشته شده توسط یه دختر سمپادی در دی ۲۱ام, ۱۳۹۵

در جواب یه بنده خدا باید بگم اولا که اون دختر خانم که از مدرسه عادی هستن نباید توی همچین سایتی می اومد بحث بین بچه های تیز هوشانه اونا این وسط چی میگن
در ضمن وقتی داریم کاری میکنیم که اونا تو موضوعی که هیچ ربطی به اونا نداره دخالت نکنن ربطشو واقعا با تقوا و شعور درک نمیکنم
بعدشم در جواب علی نیک خواه میخوام بدونم چالش گرفتن تو کلاس کجاش میتونه مفید باشه به گفته خود استاد کریمشاهی چون دو سه تا کله گنده ها تون اصرار کردن مجبور شده در عمل انجام شده قرار بگیره

نویسنده

نوشته شده توسط یه دختر سمپادی دیگه در دی ۲۱ام, ۱۳۹۵

منم در جواب یه بنده ی خدا بگم که تویی که خودت تیزهوشانی هستی چرا خودت رو می بری زیر سوال. کجاش اون بنده ی خدا به فرد مدرسه ی عادی توهین کرد.
اونیکه داره توهین می کنه شمایی خانوم محترم. کی گفته که تو مدارس سمپاد اخلاق و احترام اموزش داده نمیشه. اگه شما انقدر از وضعیت نجابت و احترام این مدارس می نالی خوب برو مدرست رو عوض کن و با همون مدارس عادی باش. البته تاثیرات احترام به دوستانت رو بین حرفات میشه فهمید. همین اساتیدی که باهاشون چالش مانکن گرفته شده مگه کم به ما درس اخلاق می گن. وقتی میری یه پست بزاری به همه ی جنبه هاش نگاه کن. شما به غیر از اینکه خودت رو زیر سوال بردی اساتید بزرگی مثل اقای صحیحی و خالقی و کریمشاهی که همیشه به ما دارن درس اخلاق میدن رو هم زیز سوال بردی. من نمیگم که دوستان ما در مدارس دیگه محترم نیستن ولی شما به دوستان خودت در سمپاد دیگه توهین نکن. دروغ نمی گن که کافر همه را به کیش خود پندارد. اون دوست عزیزی که به عنوان شوخی یا جدی چیزی رو بیان کرده( که بیشتر هم به خاطر استیکر اول پیامشون به نظر شوخی میاد) مطمئنن کار اشتباهی نکرده.
راستی یک باره دیگه برو تحقیق کن و بدون چرا کلیپ چاش مانکن با اقایون صحیحی و خالقی پخش نشده. بدون اظمینان از چیزی حرفی نزن.

نویسنده

نوشته شده توسط نوید صدر در دی ۲۲ام, ۱۳۹۵

سلام به همگی
در جواب یه بنده خدا : قبلا هم عرض کردم که برای سر زبان افتادن نام مدرسه راه های بهتر و آسان تری هم وجود داره (مثلا نتکا که هر ساله در کاشان میدرخشه و یا برترین دبیرستان استان شدن).تنها هدف کلاس برای گرفتن این ویدیو و گذاشتن آن در اینترنت داشتن اوقاتی خوش همراه با استادان گرامی ( که واقعا هم تجربه جالبی بود) و نشان دادن این موضوع است که دانش آموزان تیزهوشان فقط در درس برتر و خلاق نیستند.بلکه در زمینه های مختلف میتوانند این خلاقیت را بروز دهند.
علت جذاب شدن این فیلم برای نویسنده هم احتمالا ازدیاد وقت ایشان است که از فرط بیکاری این مقاله را تهیه کرده اند و نه چیز دیگری.
واحتمالا شما هم سر کلاس یا خواب بوده اید و یا در افکار خود سیر میکردید که آن درس هایی که آرزویشان را دارید که در کلاس تدریس شوند را یا نشنیده اید و یا نمیخواهید که بشنوید!!!!
و در انتها باید بگم که الان همه ما ۱۸ سال سن داریم و این شور و نشاط در ما کاملا طبیعی است و گذراندن فراغت خود با این سرگرمی ها مشکلی ندارد. چراکه اگر از این اوقات شیرین لذت نبریم در آینده حسرت چنین فرصت هایی را خواهیم خورد.
پس شاد باشید!!!!!!

نویسنده

نوشته شده توسط نا شناس در دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

سلام
اول خواستم با تمام شور و نشاط برای اقای صدر بنویسم که : دستت وا میاد یه کلمه آرانی هم کنار اسمت بنویسی؟:|
حداقل از قیز (املاش درسته؟) من هم که شده پشت اسمت بنویس بیدگلی بدونم ملیتت چیه:|

اخر هم خواستم از مدیر این سایت تشکر کنم. خیلی ادم با حالی هستی که با اینکه همه دارن بده مقاله ی خبر نگارت رو میگن بازم نظرات رو تایید می کنی.
خسته نباشی دلاور خدا قوت قهرمان:دی
(کلن قصدم از کل این پیام شوخی بود به کسی بر نخوره 🙂 )

نویسنده

نوشته شده توسط یک آرانی با غیرت در دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

سلام جناب صدر بازهم بیغیرتی کردید و پسوند آرانی را از آخر فامیلیتان برداشتید. خجالت باید بکشید. هویت و ژنتیک آرانی بودن شماست که چنین هوش و استعدادی دارید. به نظرتان آیا علمل موفقیتتان همین نیست. اصالت پاک خود و بااستعداد و درخشان را فراموش نکنیم.

نویسنده

نوشته شده توسط یه بیطرف در دی ۲۴ام, ۱۳۹۵

خطاب به یک آرانی با غیرت:
فک نمیکنین این همه تعصب نسبت به قومیت درست نیست
حالا خوبه که آدم هر جا میره اصالتش حفظ کنه ولی تا این حد تعصبی برخورد کردن فک نمیکنم درست باشه!
اگرم موفقیتی در کسی هست به خاطر تلاش و پشتکارشه نه قومیت وچیز دیگه

نویسنده

نوشته شده توسط یه بنده خدا در دی ۲۴ام, ۱۳۹۵

واقعا باعث افتخاره تمام مردم کاشانه که مدرسه ی شهید بهشتی هرساله واسه شهرمون کلی افتخارآفرینی میکنه. در این موضوع هم شکی نیست که اسم این مدرسه، همیشه سر زبون ها هست. خدا رو شکر و موفقیت روزافزون این مدرسه رو از صمیم قلبم خواستارم.
ولی جدا از تعارف و به دور از مجادله و بحث، واقعا اگه احترام متقابل و انسانیت و عفت کلام، به جای خود و در حد شایسته (که هرچقدر هم باشه، بازم کمه) تو مدارس ما آموزش داده میشد، آیا بحث بین ما و حتی دوستانمون که مطمئنا تو مدرسه باهم عالی هستیم ولی تو فضای مجازی همدیگه رو نمیشناسیم، تا اینجا کشیده میشد یا با گذشت و صبر دوطرفه ختم به خیر میشد؟!
واقعا امیدوارم که تمام مدت کلاس رو خواب بوده باشم، ولی اگه اینطور نبوده،از مسئولین زحمتکش مدرسه هامون میخوام که آموزش تربیت و اخلاق تو مدارس ما پررنگ تر بشه.
خدایی نکرده قصد بی احترامی به معلمای گل و زحمتکشمون نداشتم. امیدوارم از دست بنده، ناراحت نشده باشن. ولی ازشون میخوام، اخلاق اجتماعی و تعامل رو بیشتر به ما گوشزد کنن.(آقای صحیحی عزیز که حتی حضورشون و نفس هاشون هم واسه همه پر از درسه❤)
خدا رو شکر که سراسر شور جوانی هستیم؛ وگرنه حوصله ی این گفتگو و بحث رو اصلا نداشتیم!?
دوستی هاتون پایدار، چالش مانکن هاتون برقرار!??

نویسنده

نوشته شده توسط یک آرانی با غیرت در دی ۲۹ام, ۱۳۹۵

زنده باد دی ان ای و ژن اصیل آرانی

نویسنده

نوشته شده توسط نوید صدر در بهمن ۱ام, ۱۳۹۵

سلام
من یکی که فکر نمیکنم معنی “تربیت و اخلاق”و”انسانیت و عفت کلام!!!!” این باشه که اول از یه چیزی تعریف کنی و بعد بگی “جدا از تعارف”!!!!!!نظر شمارو نمیدونم!
به هرحال من این تعارفایی که شما میگی رو بلد نیستم ولی امیدوارم مدرسه شما هم بدرخشه.
“به دور از مجادله و بحث”(!!)شناختن یکدیگر بر اساس دانستن نام نیست. بلکه میتوان با کمی دقت در سخن و نوشته شخصیت هر فرد را فهمید. درضمن مبادله نظر بین افراد را نباید به معنای “بحث و بی احترامی” تلقی کرد.
لازم نیست به ذهن خود فشار بیاورید تا متوجه شوید که آیا خواب بوده اید!!! همین که آنقدر اصرار بر “آموزش تربیت و اخلاق”دارید دلیلی بر این مدعاست. شما که میگویید “استاد صحیحی حضورشون برای همه درسه”ای کاش از دس های ایشان کمی استفاده کنید.
در انتها باید بگم واقعا نویسنده بیکار و بی استعدادی دارید(خطاب به مدیر سایت)که با وجود این همه سوژه توانایی نگارش بسیار پایینی دارد و نمیتواند مقاله ای با محتوا بنویسد.(ببخشید دیگه نمیدونسم چه شکلی به نویسنده بفهمونم.

نویسنده

نوشته شده توسط moei far در دی ۱۵ام, ۱۳۹۶

fgi

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com