• کدخبر: 9995
  • انتشار خبر: ۲:۱۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
  • چاپ خبر
آیت الله نمازی:

اتاق فکر فتنه ۸۸ در لندن تشکیل شده بود

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: اتاق فکر فتنه ۸۸ در لندن و کشورهای حاشیه خلیح فارس تشکیل شده بود و تماس ها و ارتباطات صورت می گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول،  نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، با گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی، به یادآوری روند وقوع فتنه ۸۸ پرداخت و اظهار کرد: برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در تبلیغات خود پیوسته محور فعالیت خود را حول سه موضوع پیروی از خط امام راحل، قانون اساسی و قانون مداری و پیروی از ولایت مطلقه فقیه عنوان می کردند اما بعد از اعلام نتایج انتخابات -که بر خلاف انتظار و انگیزه آنان بود- همه چیز را بر هم زدند.

آیت الله عبدالنبی نمازی خاطرنشان کرد: آنان بعد از اعلام نتایج آرای ملت برآشفته و مدعی تقلب در صندوق های رأی شدند و با سوءاستفاده عدم آگاهی عده ای از مسائل پشت پرده فراخوان راهپیمایی دادند که در این حرکات حوادثی چون آتش زدن پرچم های عزاداری امام حسین(ع)، اهانت به تصویر مبارک امام راحل، تعرض به اماکن و اموال مردم و…روی داد که با حمایت فوری سران غرب از این حرکت ضد ملی و ضد اسلامی همراه شد.

وی سخنان و موضع گیری های مداخله جویانه مقامات غربی نظیر رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و انگلیس را در فتنه ۸۸ یادآور شد و گفت: با شعارهایی نظیر ” انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است” مشخص شد که موضوع اعتراض به آرا نیست جراکه روال تعریف شده ای در این خصوص وجود داشته و دارد و آن اعتراض کتبی به شورای نگهبان است و نیازی به هجوم به بانک ها و مغازه ها نبود.
آیت الله نمازی با یادآوری تحریک رسانه های بیگانه از آشوب های سال ۸۸ بیان کرد: اتاق فکر این فتنه در لندن و کشورهای حاشیه خلیح فارس تشکیل شده بود و تماس ها و ارتباطات صورت می گرفت.
وی، به سخنان مقام معظم رهبری در هفته گذشته در درس خارج فقه در مورد نقش مردم در سرکوب فتنه نیز اشاره و تأکید کرد: مردم هر جا کشور احساس خطر کند به صحنه می آیند چنانکه در جریانات و غائله های مختلف نظیر آمل، گنبد کاووس، خلق عرب و..این فتنه ها را سرکوب کردند.
نماینده ولی فقیه در کاشان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سالروز صدور نامه تاریخی امام راحل به گرباچف رهبر اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی سابق در سال ۶۷ گفت: این نامه مهم نشان دهنده اقتدار نظر توحیدی مکتب اهل بیت و اسلام ناب محمدی و جایگاه رهبری ولی فقیه در عصر غیبت است.
آیت الله نمازی با تأکید بر نکات مهم مطرح شده خطاب به رهبر شوروی در این نامه از سوی امام راحل تصریح کرد: باید اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه ها و دانشجویان و طلاب مفاد این نامه را به دقت مطالعه و ارزیابی کنند و مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.
وی در ادامه به مسائل و رویدادهای بین المللی پرداخت و اتفاقاتی چون موفقیت های جبهه مقاومت در منطقه با پیشروی های ارتش سوریه و عراق و تشکیل دولت ملی در لبنان، صدور قطعنامه ضدسیاست های شهرک سازی رژیم صهیونیستی از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد و واکنش اعتراض آمیز نتانیاهو و احضار سفرای ۱۵ کشور عضو این شورا از جمله سفیر ایالات متحده و انتشار آمار کشتار بیش از ۲۵۰۰ کودک توسط جنگنده های آل سعود در یمن و…را مورد تحلیل قرار داد.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com